USD26.5768+0.0379EUR31.2011-0.1626
Politerno > Тернопільщина > Лизоблюдство по-тернопільськи – за що регіональні сайти так прислуговують владі?

Лизоблюдство по-тернопільськи – за що регіональні сайти так прислуговують владі?

  • Жовтень 9, 2017
  • 166 Переглядів
  • 1

Пройдемося трохи по Тернопільським передовим виданням. Чому саме сьогодні і чому на цю тему? А просто… впало в око, як то кажуть. Ну не змогли ми пройти повз такого, вибачте за непристойність, дуповилизування…, що називається, регіонального рівня… Ну а далі текст “TeNews” і в дужках наш коментар.

Кремль старанно переконує населення Росії та країн Заходу в тому, що президенту Порошенко буквально завтра оголосять імпічмент (хлопці, про імпічмент Порошенкові не пише хіба що лінивий і говорить про це кожен, більш менш, поважаючий себе політик й журналіст, бо розуміє, що назбиралось в Петра Олексійовича на цілих три імпічменти). Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише Дмитро Тимчук.

За його словами, декілька місяців тому спаринг-партнером РФ у цій історії виступила партія “Батьківщина”. Влітку ця тема дещо стихла (друзі, ну ви ж журналісти? Про це говорилось на протязі 2015-17 років, де ви були?), однак, з початком політичного сезону активізувалась з новою силою.

Спочатку російські пропагандисти ефектно розповіли про те, що збір підписів за імпічмент розпочала партія “За життя” (Так ніби ви, TeNews відслідковувавали, про що пропогандисти розповідали спочатку…? Спочатку чого?). Потім передові російські медіа повідомили, що імпічмент Порошенка вимагає Міхаіл Саакашвілі (Та він про це мабуть найпізніше і найтихіше говорити почав – про “бариг” інша мова). Минулого тижня виник новий привід. РИА “Новости”, телеканал “Звезда” та інші російські топ-пропагандисти розігнали повідомлення, підготовлене явно в одному центрі. У новині йшлося, що буцімто в Київській міській раді зібрали підписи за імпічмент президента. Нюанс у тому, що мова йшла про петицію, розміщену на сайті Київської обласної ради, про що пропагандисти скромно промовчали. Саме Київська облрада, у якій домінує “Батьківщина”, в червні не очікувано зайнялася темою імпічменту Порошенку.

(А тепер вже без дужок) Ні, про яку петицію мова не йшла  і “темою ніхто не займався”. Йшлось про те, що у Київраді підтримали, ініційований “Батьківщиною”, проект рішення про імпічмент президента. А саме, те що постійна комісія Київради з питань дотримання законності, правопорядку і запобігання корупції підтримала проект рішення про необхідність прийняття закону про імпічмент президента, запропонований фракцією ВО “Батьківщина”.

А ще 23 червня депутати Київської обласної ради підтримали звернення фракції “Батьківщина” до Верховної ради України щодо деяких питань правового урегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту.

Показовим є те, що в Україні, про це не написав ніхто (ну якщо вже про це писали ми, обласне видання, то що говорити про всеукраїнський рівень? Пропонуємо читачам “загуглити” і почитати все, що є по темі). А росіяни явно відслідковували ситуацію і зробили її топ-темою одразу після того, як було досягнуто необхідної цифри під петицією.

Також цікавим є той факт, що ініціатором петиції є громадянин України, затриманий СБУ в травні 2017 року в м. Рівне за спробу зімітувати створення “Бурштинової республіки”. Раніше цей чоловік виступав проти законних й незаконних забудов, секс-шопів, на підтримку Дональда Трампа, а також організовував інші доволі екстравагантні акції. Він же, будучи жителем м. Київ, педалював тему імпічменту в Чернігові й інших регіонах. Більше того – спецслужби зафіксували його зв’язок з групою, яка найняла одних волинських студентів для імітації “обурених поляків” в Львівській області, а потім мобілізувала інших в якості “обурених болгар” в Одеській. Тобто, маємо справу з ланцюгом проплачених політичних провокацій, організатори яких – за межами України.

(Взагалі ні про що. До чого тут звернення обласних рад і політичних партій і якихось підозрілих осіб, заробляючих на проплачених акціях?) 

Чому це важливо саме зараз?

На 17 жовтня заплановані масові акції перед Верховною радою. Спочатку було задекларовано мету із трьох позицій, які цілком можуть бути предметом цілковито щирої вуличної активності. Одне з питань – зняття депутатської недоторканості. Однак, варто пам’ятати й те, що тема імпічменту, штучно прив’язана до цієї теми зусиллями деяких політичних сил, в російських ЗМІ активно розганяється в контексті “в Києві визначена дата заколоту”.

Група Інформаційний опір виступає за те, щоби громадяни, виходячи на акції протесту, чітко усвідомлювали контекст в якому вулична активність матиме місце. Дуже не хотілось би, щоб “розігрівали” людей на підтримку одних вимог, а фактично використовували для інших. І потім не виявилось, що громадяни виходили за антикорупційний суд, а по факту стали масовкою для зовсім інших, російських пропагандистських заготовок.

(Єдина твереза думка в статті, котра жодного відношення до питання імпічменту не має).

Поділитися: