Politerno > Україна і світ > “Батьківщина” зареєструвала законопроект, що підвищує стипендії дітям з шахтарських родин

“Батьківщина” зареєструвала законопроект, що підвищує стипендії дітям з шахтарських родин

  • Лютий 2, 2018
  • 319 Переглядів
  • 0

У Верховній Раді зареєстровано законопроект “Батьківщини”, яким пропонується підвищити стипендії студентам, які працювали шахтарями, а також студентам із шахтарських родин.

Про це на своїй сторінці у  Facebook пише народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко.

Для чого він був потрібен?

У статті 22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Але уряд, Верховна Рада України та Президент України ігнорують зазначену норму.

Так, приймаючи Закон України від 06.12.2016 №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», за який не голосувала наша фракція, у порушення статті 22 Конституції України було вилучено із статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», що студенти із числа шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки, а також студенти, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, отримують виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендію в розмірі прожиткового мінімуму.

Даним Законом України передбачено, що уряд буде визначати розміри стипендій для зазначених осіб.

Даним законопроектом передбачено, що стипендія зазначеним студентам повинна виплачуватися у розмірі фактичного, підкреслюю фактичного прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Що це дасть:

Перше. При прийнятті даного Закону України стипендія буде визначатися у розмірі прожиткового мінімуму, а не у розміру, що придумає уряд.

Друге. В останні роки законами про державний бюджет затверджуються прожиткові мінімуми у розмірах, що значено менше проти їх розмірів за методологією.

Так, для студентів 18 і старше років прожитковий мінімум у середньому на 2018 рік затверджено у розмірі 1531 грн., що складатиме лише 48,5% до фактичного розміру за методологією.

Нашим законопроектом передбачено, що зазначеним студентам буде виплачуватися стипендія у розмірі фактичного прожиткового мінімуму, що складатиме у середньому за 2018 рік 4210 грн.

Читайте також: Такого ще не було в історії, “Батьківщина” прохідна в усіх регіонах – Бекешкіна

Поділитися: