Politerno > Тернопільщина > Благодійний фонд Апостола отримав від митниці елітний конфіскат

Благодійний фонд Апостола отримав від митниці елітний конфіскат

  • Лютий 17, 2018
  • 1785 Переглядів
  • 1

Радник міністра внутрішніх справа Михайло Апостол, а в минулому народний депутат та аграрій Михайло Апостол заснував благодійний фонд «Апостол», який підозрюють у махінаціях.

Нещодавно благодійний фонд «Апостол» безкоштовно отримав конфісковане на Закарпатській митниці майно щонайменше на 792 тис. грн. Про це повідомила журналістка Катерина Мітєва у програмі «ЦРУ» – повідомляє портал «Наші гроші»

Побувавши в тернопільському офісі цього благодійного фонду, журналістка з’ясувала, що в ньому знаходиться ще один благодійний фонд – «Є сила», яким опікується син Михайла Апостола – Ігор (він керівник БФ «Апостол»). Разом ці два фонди отримали конфіскату з Закарпатської області більше ніж на 1,5 млн. грн.

У програмі вказується, що в інтернеті можна знайти багато публікацій про систематичну допомогу фондами Апостолів АТОвцям та іншим людям, які потребують допомоги. Водночас, «Апостол», «Є сила», ще один фонд Ігоря Апостола «Надія живе», а також близько 20 інших благодійних та релігійних організації, яким передавали конфіскат з Закарпаття, поєднує одне кримінальне провадження.

Досудовим розслідуванням, яким займається СБУ, встановлено, що в період з квітня 2014 року по кінець 2017 благодійники, у тому числі і фонди Апостолів, були задіяні у схемі ввезення в Україну комерційних товарів з подальшою підміною документів нібито для гуманітарної допомоги. Надалі ці товари реалізовувались іншими структурами, а кошти направлялись нібито на фінансове та матеріальне забезпечення незаконних збройних формувань так званих ДНР та ЛНР.

Служба безпеки України не надала програмі додаткових деталей. В той же час, Ігор Апостол був здивований підозрами СБУ, і розповів, що він не знає, чому його організації могли звинуватити в фінансування тероризму.

До слова, рішення про безоплатну передачу конфіскованого майна приймає комісія, до якої входять представники Державної виконавчої служи (ДВС), податкової та митниці. Серед майна, яке, зокрема, отримав «Апостол», брендовий одяг, італійське взуття, білизна, сумки, засоби для прання.

Син Михайла Апостола переконував столичних журналістів, що всю допомогу від ДВС його фонди віддають людям. Утім, конкретних систематизованих звітів передачі організації його благодійні організації не ведуть. У Апостола повідомили, що існують лише окремі акти передачі фізичним особам, але вони є конфіденційними.

До слова, за даними ЗМІ, саме прізвище Михайла Апостола «засвітилось» в «амбарній книзі Партії регіонів». Згідно з нею, у часи правління команди Януковича, Апостол отримав від «регіонала» Євгена Геллера майже 1,5 млн. гривень. Сам Апостол ці закиди спростовував. Аваков також заступився за свого радника і заявив, що не пов’язує слово «Апостол» в «амбарній книзі ПР» із прізвищем свого радника.

Читайте також: Хто насправді керує поліцією Тернопільщини і чому Надал завжди виходить “сухим із води”

 

Поділитися: