Politerno > Україна і світ > Суд скасував арешт нерухомості у центрі Києва у “газовій справі” нардепа-утікача Онищенка

Суд скасував арешт нерухомості у центрі Києва у “газовій справі” нардепа-утікача Онищенка

  • Травень 5, 2018
  • 258 Переглядів
  • 1

Солом’янський райсуд Києва скасував арешт нежилих приміщень площею 535 кв.м. по вул. Хрещатик, 27-Б, які належать ТОВ “Майдан – Плаза”, заарештованих у 2016 році в рамках “газової справи” нардепа-утікача Олександра Онищенка.

Про це повідомляє “Судовий репортер” з посиланням на суду від 17 квітня.

Власницею компанії “Майдан – Плаза” була Іннеса Кадирова, мати Онищенка.  За даним Youcontrol, у 2009 році директором “Майдан – Плаза” був сам Онищенко.

14 березня 2018 року власником фірми замість Кадирової стала компанія “Гесіс СА” (Швейцарія), бенефіціар якої – швейцарець Полло Норіс.

18 квітня Солом’янський суд за клопотанням НАБУ арештував корпоративні права “Гесіс СА” в підприємстві “Майдан – Плаза”, корпоративні права вартістю понад 5 млн грн було передано в управління Нацагентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

19 квітня детектив знову звернувся до суду про арешт приміщень. Він повідомив, що по вул. Хрещатик, 27-Б фактично знаходивя офіс злочинної організації Онищенка, зокрема, з цих приміщень надсилалася податкова звітність, здійснювалося управління системами “Клієнт-Банк” підконтрольних злочинній організації компаній, а також за вказаною адресою доставлялася готівка, отримана внаслідок легалізації грошових коштів, незаконно здобутих від реалізації природного газу за заниженими цінами.

Детектив доводив, що нові власники приміщення пов’язані з Онищенком. Зокрема, у НАБУ є дані, що на ім’я нового директора “Майдан – Плаза” Арсена Приходька неодноразово виписував довіреності Онищенко та його екс-дружина Меліта, яка є громадянкою Хорватії. Також довіреність на Приходька видавала мати Онищенка.

Раніше постановою детектива приміщення були визнані речовим доказом.

Однак Солом’янський райсуд Києва відкинув аргументи детектива НАБУ про те, що приміщення є доказами злочину чи підлягають спецконфіскації та відмовив НАБУ в арешті вказаних приміщень, рішення ухвалив суддя Вадим Сенін.

Як відомо, нардеп Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Керівниками злочинного угрупування крім самого депутата вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.

30 березня в Іспанії, силами місцевих правоохоронців за орієнтуванням департаменту Інтерполу та Європолу України, розміщеним на запит НАБУ, було затримано Матір Олександра Онищенка Інесу Кадирову.

5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка.

27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові Онищенку.

Наприкінці лютого 2017 Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенку депутатську недоторканність.

13 листопада, після судового засідання, Онищенко повідомив кореспонденту УП, що суд Іспанії відмовив Україні в його арешті та екстрадиції.

Олександру Онищенку інкримінують корупційні зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ “Укргазвидобування”.

Читайте також: Токсична плівка. Чи загрожують Порошенку та іншим політикам кримінальні справи після одкровень Онищенка

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.