Politerno > Україна і світ > Тимошенко продовжує лідирувати серед кандидатів на пост президента

Тимошенко продовжує лідирувати серед кандидатів на пост президента

  • Червень 5, 2018
  • 2603 Переглядів
  • 2

Серед кандидатів на президентську посаду лідерство зберігає голова ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Про це свідчать результати опитування фонду “Демократичні ініціативи” спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з ним, відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко – 13,3% виборців, далі йде колишній міністр оборони, лідер партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко – 9,4%, потім співголова партії колишніх “регіоналів” “Опозиційний блок” Юрій Бойко – 8,4%, лише після нього розташований нинішній президент Петро Порошенко – 7,6%, трохи менше підтримка в лідера Радикальної партії Олега Ляшка – 7,4%.

Зазначається, що рівень підтримки Тимошенко стабільний у всіх регіонах України, рейтинг Гриценка є вищим в Західному та Центральному регіонах, рейтинг Бойка забезпечують майже винятково схід, південь та Донбас, підтримка Порошенка дещо вища на заході і дещо нижча на сході, позиції Ляшка трохи міцніші в центрі та на півдні.

Також дослідження показало, що участь у голосування на виборах президента планує взяти переважна більшість громадян – 68%. При цьому на півдні рівень готовності помітно менший – 54%, а от на заході готовність найвища – 76%.

Крім того, опитування з’ясувало, що більшість українців (62%) вважають, що країні потрібні нові політичні лідери, не бачать такої потреби 27%. Найбільше висловлюють потребу у нових лідерах у Західному регіоні (78%), найменше –  на Півдні (46%). У решті регіонів нових лідерів прагнуть близько 60%.

Як зазначила директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, представляючи результати останнього дослідження громадської думки, проведеного в травні її фондом і Центром Разумкова, президентський рейтинг Юлії Тимошенко суттєво не змінюється в залежності від регіону, але сильно залежить від матеріального стану виборців.

“Серед найбідніших абсолютним лідером є Юлія Тимошенко, майже 20% готові за неї проголосувати серед цієї категорії населення. А серед відносно благополучних лідером є Порошенко”, – зазначила вона.

Бекешкіна вважає, що це дає підстави говорити про те, що в значній мірі результати майбутніх виборів будуть залежати від економічної ситуації в країні.

За її словами, рейтинг Тимошенко практично не залежить від регіону, в якому проживають виборці.

“Тут чітка різниця за матеріальним становищем”, – констатувала директор соціологічного фонду.

Читайте також: “Тимошенко вже вдягла майку лідера, питання лише – хто вийде з нею до другого туру”, – експерти (Відео)

Please follow and like us:

2 Comments Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *