Politerno > Україна і світ > Дослідницький центр BURI-Україна: до Ради проходять 8 політичних сил, лідирує “Батьківщина”

Дослідницький центр BURI-Україна: до Ради проходять 8 політичних сил, лідирує “Батьківщина”

  • Червень 7, 2018
  • 754 Переглядів
  • 3

У разі проведення виборів в найближчі вихідні, до Верховної Ради пройшли б 8 політичних сил.

Про це свідчать дані соцопитування, опубліковані виданням L’Europeenne de Bruxelles з посиланням на міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute).

Найбільшу кількість голосів отримала б партії «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (16,2%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (9,6%), партія «За життя» Вадима Рабіновича (9,1%) і Радикальна партія Олега Ляшка (8,7%).

Також шанси на потрапляння в український парламент мають партія «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка (8,1%), «Опозиційний блок» Юрія Бойка (7,6%), Об’єднання «Самопоміч» Андрія Садового (5,3%) і партія «Слуга народу» Володимира Зеленського (5,1%).

Окреме дослідження, проведене для вивчення електоральних настроїв в східних областях України (Харківської області та приватних Донецької і Луганської областей) показали, що найбільш популярними політиками українського сходу є Вадим Рабинович і Юрій Бойко. Якби президентські вибори відбулися в найближчу неділю, то вони б отримали 16,2% і 11,4% відповідно. Серед інших політиків найбільшу підтримку отримала б Юлія Тимошенко (8,0%), Петро Порошенко (6,1%) і Анатолій Гриценко (3,7%).

Автори дослідження відзначають, що в цьому опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою ймовірністю будуть брати участь в президентських виборах.

Соціологи відзначають, що дослідження антирейтингу українських політичних партій може свідчити про «втому українських виборців від старих політичних проектів і бажання бачити нові обличчя в українській політиці».

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (Бельгія) в період з 14 по 25 травня 2018 року. Загальна кількість респондентів склала 2024 людини. Метод опитування – прямі інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Читайте також: Тимошенко продовжує лідирувати серед кандидатів на пост президента

Please follow and like us:

3 Comments Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *