Politerno > Україна і світ > Ситник каже, що справа “Роттердам+” є для НАБУ пріоритетною

Ситник каже, що справа “Роттердам+” є для НАБУ пріоритетною

  • Червень 11, 2018
  • 520 Переглядів
  • Comments Off

Справа про можливу корупцію при формуванні ціни на вугілля “Роттердам+” є однією з найбільш актуальних для детективів Національного антикорупційного бюро.

Як передає Громадське, про це на брифінгу заявив директор НАБУ Артем Ситник.

“Ця справа є однією з найбільш актуальних, які розслідують детективи НАБУ. Там потрібна допомога наших міжнародних партнерів. Ми надали запити на міжнародну правову допомогу і тепер чекаємо відповідей”, — сказав Ситник.

За його словами, найважче у цій справі буде оцінити розмір збитків від методики “Роттердам+”.

Також Артем Ситник у понеділок журналістам повідомив, що Міністерство внутрішніх справ тисне на експертів, які досліджували речові докази, що фігурують у справі про розтрату держкоштів відомства при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії за участю сина міністра Арсена Авакова – Олександра.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.

В квітні НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу “Роттердам+”. 17 серпня 2017 року співробітники НАБУ прийшли з обшуком в будівлю Національної комісії з регулювання електроенергетики і комунальних послуг у справі, пов’язаній із затвердженням так званої формули Роттердам +.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що так звана формула “Роттердам+” застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що вбачає загрозу у схемі “Роттердам+” і закликав народних депутатів ухвалити закон, що запроваджує рентні платежі на вугілля.

В інтерв’ю ТСН, яке вийшло 18 березня, позафракційний нардеп Олександр Онищенко заявив, що на схемах “Роттердам плюс” президент України Петро Порошенко заробляє мільярди.

Please follow and like us: