Politerno > Україна і світ > Ситник заявляє про тиск на експертів з боку МВС у справі “рюкзаків Авакова”

Ситник заявляє про тиск на експертів з боку МВС у справі “рюкзаків Авакова”

  • Червень 11, 2018
  • 387 Переглядів
  • 2

Міністерство внутрішніх справ тисне на експертів, які досліджували речові докази, що фігурують у справі про розтрату держкоштів відомства при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії за участю сина міністра Арсена Авакова – Олександра.

Про це у понеділок журналістам повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Є служби, які дотичні до нашої роботи. В першу чергу, це експертні служби, які пишуть висновки експертиз. Особливо це стосується тих справ, де встановлені збитки. На них здійснюється тиск, в тому числі, з боку МВС”, – сказав він.

За його словами, наразі на одного з експертів, який досліджував якість рюкзаків, Міністерством внутрішніх справ зареєстроване кримінальне провадження, в якому значиться, що він нібито підробив висновок про неналежну якість вказаних рюкзаків.

Ситник додав, що на його думку, тиск на експерта чиниться тому, що якість рюкзаків має визначальне значення у справі.

Також він зазначив, що це непоодинокий випадок тиску на експертів.

Як відомо, 31 жовтня НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря і керівника IТ-компанії “Turboseo” Володимира Литвина в рамках розслідування справи про розтрату 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.

Солом’янський суд Києва прийняв до уваги вимоги прокурорів щодо п’ятимільйонної застави і носіння електронного браслета для сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, але задовольнив їх частково і відпустив його під особисте зобов’язання. Слідом за сином Авакова суд відпустив і екс-заступника глави МВС Чеботаря

Згодом стало відомо, що Солом’янський районний суд Києва заарештував квартиру сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, а також нерухомість колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та бізнесмена Володимира Литвина.

Також ми повідомляли, що Солом’янський райсуд Києва ухвалив повернути закордонний паспорт сину голови МВС Арсена Авакова Олександру і зняти з нього електронний браслет.

Згодом суд скасував рішення про арешт майна сина Авакова.

А 23 лютого Солом’янський райсуд Києва повторно наклав арешт на нерухомість сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, підозрюваного у розтраті коштів на придбанні рюкзаків для Нацгвардії.

Ще раз Солом’янський райсуд Києва накладав арешт на нерухомість Олександра Авакова 5 березня. Йшлося про 3 паркомісця та 2 квартири.

А вже 25 квітня Солом’янський райсуд Києва вкотре скасував арешт нерухомості сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра.

Також зазначалося, що ухвала оскарженню не підлягає.

Ми повідомляли, що приховану камеру, яка зафіксувала переговори в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, було знищено як речовий доказ на виконання ухвали суду в рамках іншого кримінального провадження. У НАБУ планували використати цей пристрій як ймовірний речовий доказ у справі «рюкзаків Авакова».

Також стало відомо, що Московський районний суд Харкова виніс вирок одному з фігурантів справи “рюкзаків Авакова”, в якій одним з підозрюваних є син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – Олександр. Своїм рішенням суд звільнив фігуранта справи “рюкзаків Авакова” від відбування покарання.

Читайте також: Чому перші обшуки і затримання у справі “рюкзаків Авакова” не відбулися ще в січні

або “До сина Авакова не застосували навіть застави, але при цьому суди кожен день наповнюють в’язниці крадіями з ринку”

 

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.