Politerno > Україна і світ > У Раді зареєстрували законопроект щодо зміни скандальної правки у законі про Антикорупційний суд

У Раді зареєстрували законопроект щодо зміни скандальної правки у законі про Антикорупційний суд

  • Червень 18, 2018
  • 202 Переглядів
  • 2

Позафракційний депутат Верховної Ради Сергій Міщенко зареєстрував законопроект, яким пропонується скасувати норму про апеляцію в законі “Про Вищий антикорупційний суд”.

Про це йдеться в законопроекті №8473, зареєстрованому у парламенті 14 червня.

У документі вказується, що до перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України (щодо апеляційного оскарження у справах, підсудних Вищому антикорупційному суду) необхідно внести зміни.

Зокрема, вказати, що “оскарження судових рішень, ухвалених до дня початку роботи Вищого антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених цим Кодексом до підсудності Вищого антикорупційного суду, здійснюється за правилами підсудності, передбаченими цим Кодексом”.

Зазначається, що 18 червня документ надійшов на розгляд комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Раніше Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в парламенті пройдуть консультації щодо механізму зміни закону про Вищий антикорупційний суд, зокрема правки про апеляцію.

Як повідомлялось, у підписаному та опублікованому законі “Про Вищий антикорупційний суд” виявилася норма про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції; на розгляд майбутні антикорупційних суддів надходитимуть лише майбутні справи.

Така норма з’явилася в оприлюдненому тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.