Politerno > Україна і світ > В Гриценка приховали замовлену соціологію, згідно якої він на п’ятій сходинці

В Гриценка приховали замовлену соціологію, згідно якої він на п’ятій сходинці

 • 13 Серпня, 2018
 • 1556 Переглядів
 • 0

Гриценко під час парламентської кампанії 2012 року у складі об’єднаної опозиції “Батьківщина”

Голова ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко та очільник Радикальної партії Олег Ляшко лідирують у президентських рейтингах і мають найбільші шанси пройти у другий тур виборів.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного на замовлення штабу Анатолія Гриценка, яке потрапило у розпорядження видання ІНФОРМАТОР.

За словами нашого інсайдера, який побажав залишитися анонімним, опитування штаб політика замовляв в одного з авторитетних соціологічних центрів, який регулярно проводить подібні зрізи громадської думки на замовлення різних політсил. У Гриценка планували, що результати соцопитування будуть озвучені для ЗМІ на початку серпня після опрацювання, але коли з ними ознайомилися Анатолій Гриценко і його політконсультанти, було прийняте рішення не оприлюднювати їх.

І це не дивно, оскільки, як показало опитування, рівень підтримки лідера «Громадянської позиції» за останні місяць-два суттєво похитнувся, а в президентському рейтингу, в якому він донедавна посідав друге місце, Анатолій Степанович опустився аж на п’яте.

Рейтинг кандидатів

Картина уподобань виборців, згідно з даними, які потрапили у редакцію видання, виглядає наступним чином. Найпопулярнішим претендентом на президентське крісло очікувано стала Юлія Тимошенко. 17,4% респондентів, які планують піти на вибори і визначилися зі своїм кандидатом, заявили про готовність голосувати за очільницю «Батьківщини».

Друге місце у президентському рейтингу, з яким через небажання команди Гриценка так і не змогли ознайомитися пересічні громадяни, дещо неочікувано посів Олег Ляшко. Зазичай йому діставалася 4-5 сходинка у списку потенційних кандидатів в президенти. Результати «засекреченого» соцопитування показали, що станом на липень за лідера Радикальної партії готові були проголосувати 13,6% виборців.

Читайте також: Серед тих, хто має намір голосувати, 17,7% виборців проголосували б за президента Тимошенко

Після Ляшка зі значним відривом у «соціології Гриценка» йдуть «опозиціонер» Юрій Бойко і чинний президент Петро Порошенко. За колишнього соратника Віктора Януковича виявили бажання голосувати 10,7% з тих, хто підуть на вибори і знають кому віддадуть свій голос. Рівно на 1% менше – 9,7% набрав би Порошенко.

Для замовника соціології результати дослідження громадської думки стали справжнім розчаруванням. З’ясувалося, що лише 9,4% виборців підтримують Анатолія Гриценка.

Наступне місце за лідером «Громадської позиції» посів очільник партії «За життя» Вадим Рабінович (7,8%).

Святослав Вакарчук і Володимир Зеленський, які досі не повідомили, чи будуть боротися за пост президента, опинилися нижче Рабіновича.

Аутсайдерами неоприлюдненого дослідження прогнозовано стали Андрій Садовий та Олег Тягнибок.

Загалом, «соціологія Гриценка» показала, що якби вибори президента пройшли у липні 2018 року, то у другий тур потрапили б Юлія Тимошенко і Олег Ляшко.

Антирейтинг кандидатів

Тут несподіванок значно менше. Ні для кого не секрет, що за останні чотири роки Петро Порошенко суттєво розтратив довіру громадян, а тому чимало виборців не збираються ні за яких обставин знову голосувати за чинного президента. Соцопитування, проведене на замовлення штабу Гриценка, показало, що їх вже більше 50% серед тих, хто готовий прийти на вибори.

Зайнявши високі місця у рейтингу, Тимошенко, Ляшко і Бойко стали ще й «фаворитами» антирейтингу.

Трохи кращі справи у замовника соціології – виявилося, що лише 16,1% виборців не готові у жодному випадку голосувати за нього. Така статистика говорить про те, що при грамотно спланованій піаркампанії у Гриценка є шанс покращити свій рейтинг.

Рейтинг кандидатів по регіонах

Окрім вищезгаданих статистичних даних зі штабу Анатолія Гриценка у розпорядження ІНФОРМАТОРа потрапили результати соцопитування, які демонструють рівень підтримки політиків у різних регіонах України. Тут – теж жодних сенсацій.

Дана статистика, в першу чергу, цікава тим, що дозволяє зрозуміти, якими є електоральні уподобання в різних частинах країни. Наприклад, «кандидатами всієї України» серед найрейтинговіших претендентів на головний пост в державі можна назвати лише Юлію Тимошенко і Олега Ляшка. Рівень підтримки цих двох політиків приблизно однаковий як на заході і в центрі країни, так і на півдні та сході.

За Порошенка та Гриценка готові голосувати переважно виборці, які проживають у західній і центральній частинах України. Це означає, що на шляху до об’єднання держави чинний президент і «перший непрохідний» зіткнуться куди з більшими перепонами, ніж Тимошенко чи Ляшко.

«Кандидатами сходу», згідно з «соціологією Гриценка», очікувано виявилися Рабінович і Бойко. На сході країни рівень підтримки у них значно вищий, ніж у інших політиків. Зате в центральних і західних областях за них готові голосувати зовсім небагато виборців.

Читайте також: Юля пішла у відрив. Новий курс Тимошенко завершився перемогою

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь