Politerno > Україна і світ > Радник Трампа про “Північний потік-2”: Україна повинна шукати альтернативні джерела енергоресурсів

Радник Трампа про “Північний потік-2”: Україна повинна шукати альтернативні джерела енергоресурсів

  • 24 Серпня, 2018
  • 1373 Переглядів
  • 0

Радник Білого дому з національної безпеки Джон Болтон заявив, що Україна має шукати альтернативні джерела енергоресурсів через побудову трубопроводу “Північний потік-2”.

Про це він сказав на прес-конференції в Києві після переговорів з українським керівництвом, передає кореспондент ЄП.

“Стурбування президента Трампа полягає в тому, чому ви, Європа, ще більше, добровільно прив’язуєте себе до російських енергоресурсів? Шлях для України та інших – це шукати альтернативні джерела і ресурси природнього газу. Якщо “Північний потік-2″ побудують, то Україна потрапить під загрозу, що Росія, навіть якщо зобов’яжеться, не буде постачати достатніх обсягів газу”, –  сказав Болтон.

Зокрема він порадив європейцям розширювати можливості з видобування газу в Середземному морі, згадав про побудову “Південного газового коридору”, а Україні порадив розвивати альтернативні джерела енергоресурсів і власне видобування газу.

Раніше США заявили, що можуть вдатися до запровадження санкцій проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу “Північний потік-2”.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Як відомо, з кінця 2019 року газотранспортний коридор “Північний потік-2” повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE