Politerno > Україна і світ > Конституційний суд підтвердив скасування допомоги по догляду за дитиною

Конституційний суд підтвердив скасування допомоги по догляду за дитиною

  • Листопад 8, 2018
  • 400 Переглядів
  • Comments Off

Конституційний Суд України визнав конституційним скасування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років і скорочення розміру допомоги при її народженні. Про це йдеться у рішенні суду від 7 листопада.

КС розглянув подання 50 депутатів Верховної Ради щодо відповідності Конституції положень пункту 7 розділу 2 закону “Про запобігання фінансовій катастрофі й створення передумов для економічного зростання в Україні”.

Цими положеннями, які набрали чинність 1 липня 2014 року, було передбачено скорочення матеріальної допомоги при народженні другої і третьої дитини і встановлення єдиного розміру соціальної допомоги при народженні дітей в сумі 41 280 гривень.

Також було скасовано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Автори конституційного подання вважали, що спірні положення закону звужують конституційні права на соціальний захист громадян.

Суд вказав у своєму рішенні, що конституційних прав соціального захисту стосується тільки право на отримання пенсії. Матеріальна допомога по догляду за дитиною є допоміжною державною допомогою і має стимулююче значення.

Водночас суд підкреслює, що ці види допомоги не вказані у Конституції і, очевидно, були ухвалені парламентом для збереження фінансових спроможностей України у складній економічній ситуації. З огляду на це, КС визнав спірні положення такими, що відповідають Конституції.

Рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

Нагадаємо, 1 липня 2014 року набула чинності норма закону “Про запобігання фінансовій катастрофі і створення умов для економічного зростання” про скасування допомоги по догляду за дитиною.

16 липня 2008 року Уряд Юлії Тимошенко прийняв постанову № 654 про чергове підвищення розмірів пенсій, зокрема, мінімальних пенсій з 482 грн. до 544 грн.

Читайте також: Тимошенко: ми пропонуємо три кроки до зниження ціни на газ, а мафія блокує постанову голів 6 фракцій (Відео)

Please follow and like us: