Politerno > Україна і світ > Українські парламентарі закликали Меркель переглянути позицію щодо “Північного потоку-2”

Українські парламентарі закликали Меркель переглянути позицію щодо “Північного потоку-2”

  • Листопад 9, 2018
  • 275 Переглядів
  • 1

Група українських депутатів закликала канцлера Німеччини Ангелу Меркель переглянути свою позицію щодо газопроводу “Північний потік-2”, який може істотно скоротити газовий транзит через Україну.

Текст листа опублікувала народний депутат Ганна Гопко.

У ньому говориться, що газовий транзит – питання не тільки економіки, а й національної безпеки України.

“Українські депутати підтримали європарламентарів у зверненні до канцлера Ангели Меркель із закликом переглянути політику німецького уряду щодо підтримки будівництва “Північного потоку- 2″, який матиме згубні економічні та політичні наслідки для всієї Європи. Проект трубопроводу, що підсилює монопольне становище Газпрому на європейському газовому ринку, загрожує перспективам українського транзиту і ширшій безпеці, має бути зупинений”, – написала Гопко у фейсбуці.

Лист підписав цілий ряд депутатів, серед них віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв, перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко, голова фракції БПП Артур Герасимов.

Нагадаємо, 1 листопада під час візиту в Україну Меркель заявила, що розглядає проект “Північний потік-2” не так критично, як Київ. Водночас вона виступила за збереження транзиту газу по території України після 2019 року.

Газопровід “Північний потік-2” (Nord Stream 2) має пройти по Балтійському морю, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його довжина становитиме понад 1,2 тис. км. Пропускна спроможність – 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже на 10 млрд євро. Учасники консорціуму – “Газпром”, Engie, OMV, Shell, BASF та Uniper.

Як відомом, під час виступу на засіданні 73-ї Генеральної асамблеї ООН президент США Дональд Трамп заявив, що проект газопроводу “Північний потік-2” зробить Німеччину повністю залежною від російської енергії.

У свою чергу Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас спокійно відреагував на заяви президента США Дональда Трампа з трибуни ООН, який розкритикував енергетичну політику Німеччини.

“Аргументи і факти, що їх нібито підтверджують, не відповідають реальності. Залежності Німеччини від Росії не існує, тим більше в енергетичній сфері”, – сказав глава німецького МЗС.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.