Politerno > Україна і світ > Жванія через суд хоче заборонити Порошенку і 180 чиновникам виїжджати за кордон після виборів

Жванія через суд хоче заборонити Порошенку і 180 чиновникам виїжджати за кордон після виборів

  • Квітень 17, 2019
  • 688 Переглядів
  • Comments Off

Екс-нардеп Давид Жванія просить столичний суд заборонити виїжджати за кордон президенту Петру Порошенку та іншим високопосадовцям протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

Про це з посиланням на прес-службу Окружного адміністративного суду міста Києва повідомляє УП.

До суду надійшов позов від Жванії до Нацполіції, Служби безпеки та Адміністрації Державної прикордонної служби з відповідним проханням.

“Позивач у позовних вимогах просить суд визнати протиправною бездіяльність Національної поліції щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки та не протидії організованій злочинності, що складалась із посадовців категорії “А” та “Б” і з осіб, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, які, на його думку, могли вчиняти корупційні злочини”, – йдеться у повідомленні.

Крім цього позивач просить “визнати протиправною і бездіяльність СБУ щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту національної безпеки України від організованої злочинності цими особами”.

Так само Жванія просить суд визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не проведення всіх заходів задля забезпечення захисту нацбезпеки країни.

Серед них – не проведення систематизації та не розроблення пропозицій для внесення змін до законодавства України, а саме щодо заборони виїжджати за кордон посадовцям категорії “А” та “Б”, особам, які обіймають політичні посади, суддів Верховного Суду та апеляційного суду, протягом одного року після проведення парламентських та президентських виборів та протягом одного року після їх звільнення.

“Серед третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача, президент Петро Порошенко, голова ВРУ Андрій Парубій, заступник голови АПУ Олексій Філатов, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор НАБУ Артем Ситник, голова ВС Валентина Данішевська, народні депутати, члени уряду, ВККСУ та ін. Загалом позивач зазначив 180 третіх осіб”, – зазначили у суді.

Додатково Жванія збирається подавати клопотання про забезпечення позову, в якому проситиме заборонити ДМС випускати з країни даних осіб.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Суд також оприлюднив повний текст позову.

Читайте також: Тимошенко: Наша єдність, а не вибори президента, – запорука успішності України (Відео)

Please follow and like us: