Politerno > Україна і світ > Зеленський відповів Путіну на “паспортні спокуси”

Зеленський відповів Путіну на “паспортні спокуси”

 • 27 Квітня, 2019
 • 1637 Переглядів
 • Comments Off

Росії не варто говорити з Україною мовою загроз, військового та економічного тиску.

Про це ввечері 27 квітня заявив переможець президентських виборів України Володимир Зеленський. 

“З приводу заяв президента РФ Володимира Путіна хочу зазначити наступне:  я би не радив російській владі даремно витрачати час, намагаючись спокусити громадян України паспортами РФ”, – заявив Зеленський.

За його словами, можливо, “знайдеться хтось, хто й досі перебуває під впливом пропаганди, зробить це заради заробітку або ховаючись від кримінальних розслідувань”.

“Ми навіть можемо надати перелік тих громадян України, яким у найближчий час стане дуже некомфортно у країні, яку вони грабували, зловживаючи високими посадами”, – додав він. 

“Ми чудово знаємо, що російський паспорт надає насправді – право бути заарештованим за мирний протест, право не мати вільних та конкурентних виборів, право забути про наявність природних прав та свобод людини … Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати “новою нафтою”, на яку влада Росії намагається перетворити власний народ”, – заявив Зеленський. 

Він додав, що готовий до переговорів з Путінм та висловив сподівання, що на найближчій зустрічі у Нормандському форматі Росія продемонструє готовність до деескалації.

За словами новообраного глави держави, Україна не відмовиться від своєї місії бути прикладом демократії для пострадянських країн. Частиною цієї місії він бачить надання захисту, притулку та українського громадянства всім, хто готовий боротися за свободу.

“Ми будемо надавати притулок та допомогу всім – всім, хто готовий боротися пліч-о-пліч з нами за нашу і вашу свободу. Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше”, – зазначив Зеленський.

“Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі “всіх на всіх” без виключень. З нашого боку ми готові обговорювати нові умови співіснування України та Росії. З розумінням того, що справжня нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації. Як Донбасу, так і Криму”, – підсумував він. 

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Згідно з указом, розгляд заяв про прийняття до громадянства РФ жителів окупованого Донбасу здійснюється в термін до 3 місяців із дня подачі заяви та необхідного переліку документів.

Україна вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв’язку з цим указом.

Рішення російського президента вже засудили США, а Рада безпеки ООН 25 квітня провела екстрене засідання і також негативно відреагувавши на рішення Путіна. Україна очікує від міжнародного співтовариства введення нових секторальних санкцій щодо російської держави.

У команді новообраного президента України Володимира Зеленського заявили, що видачею російських паспортів в ОРДЛО РФ визнала свою відповідальність як держави-окупанта.

Згодом стало відомо, що жителі окупованих територій Донбасу зможуть отримати російське громадянство без відмови від українського.

25 квітня у Євросоюзі назвали указ Путіна про паспортизацію жителів ОРДЛО ще одним посяганням РФ на суверенітет України.

26 квітня в обох палатах Конгресу США засудили рішення Кремля щодо спрощеної видачі російських паспортів українцям в ОРДЛО.

У це самий день депутати Європарламенту засудили дії РФ щодо указу про спрощення видачі російських паспортів громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Читайте також: Коломойський на росТБ розповів, в якому статусі готовий працювати з Зеленським

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •