Politerno > Україна і світ > Порошенко каже, що не дасть нікому вкрасти досягнення і роздавати “святе українське громадянство”

Порошенко каже, що не дасть нікому вкрасти досягнення і роздавати “святе українське громадянство”

 • 29 Квітня, 2019
 • 1125 Переглядів
 • Comments Off

Чинний президент Петро Порошенко заявив про необхідність захистити здобутки України за останні 5 років і розкритикував намір Володимира Зеленського надавати росіянам українське громадянство.

Про це він сказав у понеділок, виступаючи в Українському католицькому університеті у Львові.

“Ми будемо робити все можливе для того, щоб захистити наші здобутки. А нам є що захищати… Нам спільно треба захистити нашу армію. Нам спільно треба захистити нашу церкву. Нам спільно треба захистити нашу мову”, – заявив Порошенко.

Президент відзначив важливість того, як Верховна Рада відреагувала на його заклик прийняти закон про українську мову.

Також він наголосив на важливості захистити інші реформи, розпочаті в державі: децентралізацію, прозорість державних закупівель, інвестиційний клімат.

“Ми захистимо все, що ми досягли величезними зусиллями. І не дамо нікому вкрасти у нас ці досягнення”, – підкреслив Порошенко.

“Ми будемо спільно пліч-о-пліч рухати Україну далі в Європу. І єдність львів’ян, єдність Галичини, єдність України і українців є надійною запорукою для цього”, – наголосив він.

Також президент підкреслив, що потрібно завжди вірити в перемогу.

“Не втрачайте віри в перемогу. Не втрачайте віри в Україну. Не втрачайте віри в нашу армію. Не втрачайте віри в нашу віру і в нашу мову. Бо це є той державний фундамент, який дозволить нам подолати бідність, увійти в Європу, захистити її через членство в НАТО, і вивести Україну на таке місце, яке вона по-справжньому заслуговує – найкращої європейської країни”, – сказав Порошенко.

Він також закликав не змарнувати шанс на виборах до парламенту восени цього року: “Восени – це є той шанс, який ми точно маємо не змарнувати. Восени ми маємо об’єднатися”.

“Я хочу наголосити, що 21 квітня – це не була наша перемога, але це не була поразка. Бо 4,5 мільйона – це є той фундамент, який ми здатні розширити для того, щоб захистити всі наші здобутки і забезпечити наш рух вперед”, – підкреслив Порошенко.

Коментуючи заяву новообраного президента Володимира Зеленського щодо намірів надавати українське громадянство представникам народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів, у тому числі росіянам, Петро Порошенко заявив:

“Ми не будемо сприймати, що хтось росіянам зараз буде надавати святе українське громадянство. Бо вони його приймуть усі 140 мільйонів, бо в нас краще. Але ми нікому не дамо загубити Україну. Бо українське громадянство – це є висока честь”, – сказав Порошенко.

“І ми нікому не дамо можливості, щоб нас купили за газ. Бо головне, що вони зараз намагаються запропонувати – що в Україні буде дешевший газ”, – додав президент.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

27 квітня Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.

Коментуючи цю ініціативу, Зеленський, зокрема, заявив: “Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше”.

Як повідомлялось, команда Володимира Зеленського підозрює оточення чинного президента Петра Порошенка у співпраці з російськими ЗМІ з метою дискредитації новообраного глави держави.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •