Politerno > Україна і світ > Шевчук каже, що на нього намагався вийти Грановський, а Шапталу вважає “компромісною фігурою”

Шевчук каже, що на нього намагався вийти Грановський, а Шапталу вважає “компромісною фігурою”

 • 17 Травня, 2019
 • 627 Переглядів
 • Comments Off

Екс-голова КСУ Станіслав Шевчук буде через суд оскаржувати рішення про звільнення його з посади судді і вважає Наталію Шапталу, яка замінила його на посаді, “компромісною фігурою”.

Про це він сказав в інтерв’ю “Українській правді”.

Екс-суддя зазначив, що своє звільнення “так просто не залишить”, і переконанний, що суд поновить його на посаді.

“Вперше в історії КС виявилося, що можна і потрібно звільняти суддю по надуманих звинуваченнях, зміст яких він не знає”, – обурюється Шевчук.

Він стверджує, що всі претензії комісії з етики стосувались його дій як голови суду, але звільнили його як суддю.

“Хоча як до судді немає жодної вимоги чи звинувачення”, – наполягає колишній очільник КС.

Шевчук пояснив, що інші судді не мали можливості звільнити його з посади голови суду, бо закон не передбачає такої процедури. Голова КС може лише самостійно написати заяву про звільнення, але Шевчук відмовився це робити.

“Тому вони (судді КС – УП) пішли по такому дуже брутальному шляху – звільнили мене як суддю. Але ж ви розумієте, суддя і голова суду – це різні статуси і різні процедури, які неможливо змішувати”, – зазначив Шевчук.

Він назвав рішення своїх колег “кричущим випадком”, спричиненим нібито необхідністю “терміново звільнити голову”, і порівняв його із “рейдерським захопленням на початку 90-х”.

Екс-очільник суду каже, що судді, які позбавили його посади, “зухвало порушили закон і регламент”. Мовляв, призначати засідання і формувати порядок денний має саме голова.

“Проте мій заступник Тупицький (Олександр Тупицький – УП) незаконно перебрав на себе мої повноваження та почав головувати”, – каже Шевчук.

Він сам не брав участі в засіданні, яке вважав незаконним.

Крім того, Шевчук каже, що суд мав спочатку ухвалити звернення до Постійної Комісії з питань регламенту та етики щодо порушень у діях голови суду.

“Цього теж ніколи не було. Комісія зібралася самостійно, без жодного звернення, і проголосувала”, – наполягає звільненний екс-очільник суду.

Водночас, він вважає, що звільнення – це питання не лише його особистого конфлікту з колегами.

“Я не хочу називати прізвища, але тут об’єдналися інтереси декількох фракцій, для яких був неприйнятний мій світогляд. Вони хотіли на мене впливати, щоб я був підконтрольний, формував порядок денний відповідно до їхніх побажань і таке інше”, – каже Шевчук.

З ним нібито неодноразово намагався зустрітись один із найближчих соратників президента Петра Порошенка, депутат Олександр Грановський.

“Накопичувалася втома від мене, що я занадто незалежний. Я відмовився входити до “команди” і тому став незручним… Пану Олексію Філатову я пояснив, що я як Голова Суду не збираюсь сидіти у його приймальні”, – розповів колишній суддя.

Свою наступницю на посаді Станіслав Шевчук вважає “компромісною фігурою”.

“Однозначно це була компромісна фігура, під яку знайшлися голоси. Бо треба ж голоси суддів. Тих самих суддів, що звільнили мене”, – зазначив Шевчук.

Екс-голова суду стверджує, що Шапталу “підтримувала певна група суддів за фракційним принципом”.

Шевчук не став відповідати прями, чи вважає Шапталу підконтрольною президенту Петру Порошенку:

“Вона була призначена ще до Порошенка… Наскільки вона буде підконтрольна – час покаже”.

Водночас, він нагадав, що у вересні 2019 року у нинішньої очільниці КС спливає термін повноважень і “в неї є 4 місяці, щоб показати роботу”.

“В неї закінчується каденція, і у вересні питання голови постане знов”, – зазначив Шевчук, додавши, що обрання очільника суду – процес не швидкий і не простий.

Він нагадав, що коли його обирали головою, це затягнулось майже на рік.

Нагадаємо, 14 травня Конституційний Суд звільнив Станіслава Шевчука з посади голови суду нібито через істотні дисциплінарні порушення. Того ж дня суд обрав нового очільника – Наталю Шапталу.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •