Politerno > Україна і світ > Коломойський більше не винен Приватбанку 7,5 мільярда – ЗМІ

Коломойський більше не винен Приватбанку 7,5 мільярда – ЗМІ

  • 13 Листопада, 2019
  • 833 Переглядів
  • 0

Північний апеляційний господарський суд визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між Приватбанком і компаніями з групи “Приват” в 2006-2016 роках.

Про це пише Finbalance.

Так, 4 листопада суд задовольнив позов ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” до Приватбанку, ТОВ “Парктур”, ТОВ “Скорзонера”, ТОВ “Шелта”, ТОВ “Аспект” та визнав недійсними деякі положення низки кредитних договорів, укладених між Приватбанком і відповідачами.

Підставами для такого судового рішення стало те, що “спірними умовами кредитних договорів фактично визначено додаткову плату, що створило ситуацію подвійної оплати за користування кредитом”.

За оцінками суду, відповідні положення кредитних договорів передбачали оплату за користування позиками “двома паралельними способами – а саме проценти за користування кредитом, виходячи з процентної ставки визначеної в договорах, та проценти “R” або винагорода за користування кредитом, сплата яких визначена у формулах, до яких включено також дані щодо офіційного курсу гривні до долару США”.

“Оскаржувані пункти вказаних кредитних договорів порушують права позивача, оскільки фактично збільшують суму заборгованості позичальників за кредитними договорами, виконання зобов`язань за якими забезпечено іпотекою належного позивачу майна та відповідно на яке банк набуває права звернення стягнення у випадку невиконання позичальниками умов вказаних кредитних договорів”, – йдеться в тексті постанови.

“Колегія суддів вважає, що має місце порушення вимог принципу справедливості, добросовісності і розумності, і сплата винагороди (комісії) в установленому спірним договором порядку та розмірі не відповідає вимогам розумності та справедливості договору, передбаченим в ст. 627 Цивільного кодексу”, – йдеться в постанові Північного апеляційного госпсуду.

Як випливає із судових матеріалів і довідок Приватбанку, наданих у грудні 2016 року й січні 2017 року, сукупний обсяг згаданих нарахувань за “процентами “R” або винагородою за користування кредитом” за відповідними кредитними договорами сягає майже 7,5 млрд грн, що в рази перевищує максимальний розмір ліміту кредитних договорів і основну суму боргу за кредитами.

За даними держреєстру, одним із засновників ТОВ “Тех-Трейд-Інвест” є ТОВ “Скорзонера”, кінцевими бенефіціарами якого є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

За даними системи YouControl, ТОВ “Скорзонера” ​​є засновником туристичного комплексу “Буковель”.

Нагадаємо, у лютому Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно компаній колишніх власників Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у справі про виведення близько 19 мільярдів гривень кредиту рефінансування напередодні націоналізації банку.

Ще у 2017 році “Приватбанк” планував виставити на продаж стадіон “Дніпро-Арена” і гірськолижний курорт “Буковель”.

Більше того, Національний банк заявляв, що Приватбанк має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт “Буковель” (Івано-Франківська область), будівлю телеканалу “1+1” в Києві і літаки авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” (МАУ).

Також ми повідомляли, що Національний банк України планує оскаржити виведення застав за кредитами Приватбанку.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE