Politerno > Україна і світ > “Укрнафта” дала компанії Коломойського відстрочку на 6 років по сплаті мільярдного боргу

“Укрнафта” дала компанії Коломойського відстрочку на 6 років по сплаті мільярдного боргу

 • 9 Квітня, 2020
 • 238 Переглядів
 • 0

ПАТ “Укрнафта” надало ТОВ “ТД Прикарпаттянафтотрейд” до липня 2026 року розстрочку для погашення боргу за нафту у розмірі 1,32 млрд грн.

Угода була підписана 20 березня і затверджена Господарським судом Харківської області 6 квітня, передаєenkorr.

Умови угоди практично ідентичні з лютневою мировою угодою з ТОВ “Котлас”. За її умовами, “ТД Прикарпаттянафтотрейд” повинен щокварталу до другого кварталу 2026 року включно погашати в середньому по 50 млн грн чистого боргу. Перший платіж повинен був бути здійснений до 31 березня 2020 року.

На період дії мирової угоди – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2025 року – застосовуються відсотки від суми боргу за ставкою 14,4% річних з ПДВ. Також, як і у випадку з “Котлас”, “Укрнафта” відмовилася від будь-яких штрафів з моменту виникнення боргу (31 грудня 2015 року) до затвердження судом мирової угоди.

Йдеться про інфляційні нарахування за середнім індексом інфляції та 3% річних. Розрахунок цих штрафних санкцій в мировій угоді не наводиться.

З огляду на середній індекс інфляції за 2016-2019 роки включно на рівні 11%, тільки інфляційні платежі за чотири роки могли б скласти 145 млн грн. Враховуючи, що зобов’язання оплати порушено як мінімум на чотири роки, штраф за ставкою 3% річних склав би 158 млн грн. Таким чином, за оцінками enkorr, “Укрнафта” відмовилася від вимоги близько 303 млн грн штрафів та інфляційних нарахувань.

Підписанню мирової угоди передувала добровільна сплата “Прикартьенефтетрейдом” 3,97 млн ​​грн за день до підписання мирової угоди. Це приблизно 0,3% від загальної суми чистого боргу.

ТОВ “ТД Прикарпаттянафтотрейд”, як і ТОВ “Котлас” – один з найбільших боржників “Укрнафти”, який був задіяний у виведенні понад 15 млрд грн з нафтової компанії в 2015 року. З цієї суми близько 7,7 млрд грн було виведено шляхом безоплатного відвантаження до 1 млн тонн сирої нафти на адресу п’яти компаній. Інша частина – аванси за нафтопродукти на суму 7,5 млрд грн.

Як повідомлялося, на початку 2020 року “Укрнафта” підписала мирові угоди з п’ятьма компаніями з орбіти групи “Приват” Ігоря Коломойського і партнерів, яким у 2015 році було безоплатно відвантажено сирої нафти на суму 7,7 млрд грн.

Такі угоди укладені з компаніями “Котлас” (2,5 млрд грн) “Прікарпатьенефтетрейд” (1,3 і 0,5 млрд грн) і “Гарант-УТН” (649 млн грн), “Техтрейд груп” (1,1 млрд грн), “Галнафта” (1,32 млрд грн).

При цьому в мировій угоді з “Котлас” “Укрнафта” відмовилася від права вимагати штрафні санкції за період 2016-2019 років, які могли скласти щонайменше 585 млн грн.

Підписанню мирових угод передувала заява директора НАБУ Артема Ситника про підготовку проектів обвинувальних актів у справі про розкрадання коштів з “Укрнафти”.

Нагадаємо, НАБУ ще в наприкінці 2015 року  почало розслідувати виведення з “Укрнафти” 7,7 млрд грн шляхом безоплатної передачі нафти на аукціонах, в тому чисоі ТОВ “Котлас”. У той же час “Укрнафта” припинила платити податки до держбюджету.

За даними ЗМІ, компанія “Котлас” входить до переліку компаній, власниками яких є офшори, які пов’язані з групою “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Зокрема, вони фігурували в справі про виведення $ 1,8 млрд з “Приватбанку” за фіктивними контрактами в 2014 році.

50% + 1 акція “Укрнафти” належить державі вліце Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”, по 13,6% – компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, і 12,9% – Bordo Management Limited. 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.

Інтереси міноритарних акціонерів до останнього часу представляв Ігор Коломойський.

У березні цього року стало відомо, що суд скасував постанову уряду №364 від 24 квітня 2019 року в частині застосування до Укрнафти нормативу про направлення 90% чистого прибутку за 2018 рік на виплату дивідендів.

Читайте такорж: Гра Зеленського з Коломойським дійшла до “взаємного цугцвангу”, – блогер

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь