Politerno > Україна і світ > Навколо Кличка у нову партію можуть об’єднатися мери великих міст, Гройсман теж в темі

Навколо Кличка у нову партію можуть об’єднатися мери великих міст, Гройсман теж в темі

 • 1 Травня, 2020
 • 183 Переглядів
 • 0

В Україні на тлі боротьби з коронавірусом і незавершеності децентралізації загострилася боротьба між місцевим самоврядуванням та центральною владою.

Про це йдеться у статті “Партія мерів. Ответка центру” на ZN.UA.

“Центр шукає варіанти приборкання мерів, пише журналістка. — Один з можливих і вже анонсованих владою — партизація місцевих виборів. Коли зайти на вибори зможе партія, яка має представництво в 2/3 країни. Плюс 5-відсотковий національний бар’єр для проходження до місцевих рад. Плюс мер – тільки партійний. Поки журналісти пишуть статті, політики ламають списи, а експерти озвучують можливі ризики, пов’язані з федералізацією, пригадуючи випадок з Сєвєродонецькому, мери йдуть на створення загальнонаціонального партійного проекту”.

На цей раз, як стверджують джерела ZN.ua мова йшла не про “штучний містечковий проект”, який вже створювали в рамках минулих парламентських виборів мери Харкова і Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов, а саме про загальнонаціональної партії.

Старий, погано відпрацьований, але все ще чинний “УДАР” Кличка, не будуть перенаправляти. Ставка на нову ідею, здатну завоювати всю країну.


Читайте також:
Прохання із Вашингтона і кеш для Коломойського. Чому Кабмін не став звільняти Кличка і чи будуть дострокові місцеві вибори

Першу організаційну онлайн конференцію проводив Кличко.. Точно брав участь мер Дніпра Борис Філатов, люди Гройсмана і мери інших великих міст. Харків і Одеса не були представлені мерами, але були присутні їх гінці. За твердженням наших джерел, йде широкий горизонтальний діалог між великою кількістю міських голів про об’єднання. Поки ніхто не хоче називати своїх імен, побоюючись передчасної атаки силовиків. Батіг у Банкової завжди під рукою.

“Є серйозні ЛОМи (лідери громадської думки – ред.), які дивляться на те, що відбувається з країною і розуміють, що треба щось міняти, — розповідає джерело. — Спочатку це були розмови про чергові партії кількох мерів та ін., а тепер всі розуміють, що така партія, це не злітаюча містечкова історія. Вже неможливо дивитися на те, що відбувається в країні божевілля, потрібно створювати нормальну загальнонаціональну політичну силу, яка буде в першу чергу відстоювати інтереси місцевого самоврядування, представляючи себе у всій країні. Країну будують знизу вгору, а не зверху вниз. Як це відбувається в Європі. Ідеологія? Як такої ідеології в постіндустріальному суспільстві немає. Умовно кажучи, ми за добробут, справедливість і порядок”.

За словами іншого джерела, місцеві вибори – це стартовий майданчик для нової партії.

Мова йде в тому числі і про мультилідерство. Обговорюються можливі внутрішньопартійні праймеріз.

“Однак для всіх очевидно, що зараз об’єднання йде навколо мера Києва, — уточнює співрозмовник. — Стосовно Віталія Кличка у більшості мерів немає відторгнення. Так, він не суперпрофесіонал. Але, по-перше, немає альтернативи. А по-друге, він вміє маневрувати і чути всіх. Є у нього глобальне мислення? А у кого в цій країні сьогодні воно є? Треба, щоб була команда. Управлінців. І щоб вона не була презентована якимись друзями, кумами або 95-м кварталом. Тобто в цій країні управлінці, з різних регіонів можуть об’єднатися. Це не означає, що візьмуть лідера на прапор і понесуть. Ніхто не збирається просувати кличковських, гройсмановских та ін. Збираються ті, кому небайдужа країна. Ми приймемо всіх, з ким у нас немає ідеологічних протиріч”.

Що стосується корупційного шлейфу частини відомих “управлінців”, то співрозмовник відповів: “Нехай влада проводить розслідування і садить, а не тримає на гачку роками. Корупціонер Труханов? Доведіть і посадіть. Корупціонер Кернес? Зробіть те ж саме”.

Ми вже згадували про те, в яке протистояння між мерами та центральною владою вилилася боротьба з коронавірусом. Просідання губернаторської вертикалі, неузгодженість дій уряду та парламенту з місцевим самоврядуванням призвели до ситуації, коли мери міст у всіх сенсах прийняли на себе основний удар епідемії і апріорі йдуть на два кроки попереду центру.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко випереджає найближчого конкурента на виборах учетверо – за нього готові проголосувати 38,7% киян.

Читайте також: Справа Поворозника. Які наслідки матиме для Кличка корупційний скандал з його заступником

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь