Politerno > Україна і світ > Більшість “слуг народу” і “Голос” підтримають “антиколомойський” законопроєкт

Більшість “слуг народу” і “Голос” підтримають “антиколомойський” законопроєкт

 • 12 Травня, 2020
 • 527 Переглядів
 • 0

Більшість депутатів із фракції Слуга народу” та фракція “Голос” готові підтримати законопроєкт щодо “удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” у другому читанні.

Про це заявили член фракції “СН” Єгор Чернєв та член фракції “Голос” Юлія Клименко.

“Звісно, що є групи, які з самого початку були проти цього законопроєкту, мотивуючи це різними, на мій погляд, абсолютно надуманими причинами. Звісно, що вони не будуть голосувати за цей законопроєкт, але більшість нашої фракції разом із іншими деякими фракціями підтримують цей законопроєкт. У мене є абсолютна впевненість, що завтра вистачить голосів задля того, щоб у другому читанні, вже остаточно, схвалити законопроєкт про банки, і це відкриє нам шлях до фінальних переговорів із МВФ”, – уточнив політик.

Водночас він припустив, що Верховна Рада зможе розглянути цей законопроєкт у другому читанні за годину-півтори під час позачергового пленарного засідання 13 травня.

“Ми пройшли досить тривалий шлях від першого читання, через 16 тисяч поправок, до другого. Завтра до залу буде винесено лише 241 поправку (підтриману комітетом – ред.), яку маємо розглянути всією Верховною Радою. Я думаю, що це займе десь годину-півтори – і стане вже відомим результат щодо банківського закону”, – додав Чернєв.

У свою чергу, перший заступник голови Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко повідомила наступне:

“Ми будемо підтримувати цей законопроєкт: ми багато над ним працювали, в тому числі в комітеті над 16-ти тисячами поправок, які монобільшість сама собі й зробила. Я думаю, що буде питання щодо кількості голосів, які будуть за цей законопроєкт надані, тому що частина фракції “Слуга народу”, як ми знаємо, не дуже “любить” цей законопроєкт, тому й надала 16 тисяч поправок”.

При цьому вона припустила, що не підтримають законопроєкт і фракції партій “Опозиційна платформа – За життя” та “Батьківщина”.

“Я думаю, що інші фракції також можуть показати таку ж позицію, і вони про це заявляли, коли цей законопроєкт проходив у першому читанні, – це й ОПЗЖ, це в тому числі й “Батьківщина”. Я думаю, вони навряд чи будуть голосувати за це”, – зауважила Клименко.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада на позачерговому засіданні 30 березня ухвалила в першому читанні законопроєкт №2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності” та скоротила терміни підготовки його до другого читання. Закон, зокрема, унеможливить скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідацію банків та повернення компенсації з держбюджету їхнім попереднім власникам. За час підготовки законопроєкту №2571-д до другого читання депутати внесли до нього понад 16 тисяч поправок. 27 квітня Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в другому читанні “банківський” законопроєкт.

Голова ВР Дмитро Разумков 8 травня підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання парламенту 13 травня, другим питанням порядку денного на якому є розгляд проєкту закону №2571-д.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь