Президент Володимир Зеленський, після обговорення з головами ОДА виплат 300% надбавок лікарям, які допомагають боротися з COVID-19, пояснив, що медики не отримали виплат, бо лікарні не уклали договори з Національною службою здоров’я України.
Про це повідомив Офіс президента.
“Виникла юридична колізія щодо виплати надбавок за березень. Багато регіонів керувалися наказом Міністерства соціальної політики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу.
Виплати ж за квітень відбуваються за іншою формулою – через підписані договори з Національною службою здоров’я України.
Для цього екстрені медичні допомоги, опорні лікарні, стаціонарні заклади, які допомагають боротися з COVID-19, та мобільні бригади, що виїжджають до пацієнтів, мають укласти договори з НСЗУ”, – зазначив президент.
За словами Зеленського, відсоток укладених договорів за всіма чотирма категоріями нині невисокий, а без цього сплатити обіцяні до 300 відсотків надбавки не вийде.
Президент доручив міністру охорони здоров’я Максиму Степанову поспілкуватися зі всіма ОДА та вирішити ці проблеми.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що “через бюрократичну тяганину ми витратили час, а медики отримали зарплати без належних їм доплат”.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час селекторної наради під головуванням президента Володимира Зеленського, повідомив, що надбавки медикам за березень не змогли виплатити, оскільки влада на місцях керувалася старим документом Мінсоцполітики.
31 березня на щоденній селекторній нараді президента Володимира Зеленського з представниками уряду та державних відомств, глава держави заявив, що оплата праці медиків повинна бути збільшена якомога швидше.
Наприкінці квітня, Кабмін встановив розцінки на лікування коронавірусної хвороби і затвердив порядок підвищення до 300% зарплат лікарям, які залучені до боротьби з COVID-19.
Читайте також: Без грошей і захисту. Чому по всій Україні почалися протести медиків