Politerno > Україна і світ > День Незалежності коштував у 6 разів більше за попередній: за попурі не платилося

День Незалежності коштував у 6 разів більше за попередній: за попурі не платилося

 • 3 Вересня, 2020
 • 402 Переглядів
 • 0

Святкування Дня Незалежності у 2020 році у столиці обійшлося щонайменше в 1,6 мільйона гривень, при цьому в уряді та Київраді кажуть, що не платили за попурі з популярними артистами.

Про це йдеться у відповіді Мінкультури, Київради та Офісу президента на запити УП.

Мінкультури та інформполітики повідомило, що було залучено до урочистих заходів на столичній Софіївській площі та церемонії покладання квітів поруч, на Михайлівській площі. Загалом на це було передбачено 1 409 832 гривні.

Зокрема, урочистості на Софіївській площі вартували 881 205 гривень. Там за участі президента піднімали прапор, співали гімн, а після цього Володимир Зеленський виголошував промову та вручав державні нагороди.

Заходи на Михайлівській площі були профінансовані на 528 627 гривень. Там за участі президента і його дружини відбувалось покладання квітів до Стіни пам’яті загиблих за Україну. Крім того, Зеленський також виголосив там коротку промову.

Мінкультури та інформполітики зазначило, що не було залучено до підготовки концертної програми, а саме попурі “Музична історія Незалежності”. Фінансування на це міністерством також не виділялось.

Мінкультури та інформполітики зазначило, що не було залучено до підготовки концертної програми, а саме попурі “Музична історія Незалежності”. Фінансування на це міністерством також не виділялось.

Водночас, кошти місцевого бюджету частково також були спрямовані на урочистості на Михайлівській та Софіївській площах. Згідно з відповіддю Київської міської ради, йдеться про 191,8 тисячі гривень.

Таким чином, загалом урочисті заходи обійшлись місцевому та державному бюджету в 1 601 632 гривні.

Крім того, Київрада заплатила ще 44,6 тисяч гривень за покладання квітів до пам’ятників Тараса Шевченка та Михайла Грушевського. Загалом місцевий бюджет виділив 285 тисяч гривень на День Незалежності.

 

Водночас, міська влада наголосила, що також не займалась розробкою або фінансовим забезпеченням мистецької програми, тобто попурі за участі артистів.

“Українська правда” також зверталась до Офісу президента з питаннями про те, хто і на яку суму оплатив музикальну програму, на якій підставі були використані музикальні твори без зазначення їхніх авторів, хто займався організацією програми тощо.

У передбачений законом 5-денний термін у президента не надали жодної інформації по суті і лише відповіли, що продовжують термін розгляду запиту ще на 20 днів. 

Як відомо, минулого 2019 року уряд заплатив за святкування 259,6 тисячі, столиця – 290 тисяч.

Нагадаємо, продюсери гуртів “Бумбокс” і “Океан Ельзи” не дозволяли використовувати свої пісні на концерті “Пісенна історія сучасної України” до Дня Незалежності.

Концерт “Пісенна історія сучасної України” відбувся в межах заходів святкування 29-го Дня Незалежності. На ньому пісню “Вахтерам” гурту “Бумбокс” виконали “Время и Стекло”, а “Там, де нас нема” “Океану Ельзи” — хор і Вєрка Сердючка.

Офіс президента України розповів, чому пісенне попурі, яке виконувалось в Києві під час св’яткування Дня Незалежності, не порушує авторські права.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь