Politerno > Україна і світ > Уряд провів аудит держави: Україна має потенціал на 1 трильйон доларів

Уряд провів аудит держави: Україна має потенціал на 1 трильйон доларів

  • 6 Листопада, 2020
  • 396 Переглядів
  • 0

Провівши економічний аудит, Кабінет міністрів встановив розмір нереалізованого потенціалу України за останні 10 років – 1 трильйон доларів.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на презентації результатів аудиту.

Найбільшу частку в цій цифрі займають корисні копалини. За словами голови уряду, правильне використання надр може принести Україні 409 мільярдів доларів.

 

“В Україні є понад 12 тисяч розвіданих родовищ корисних копалин. І тільки третина з них розробляється. Фактично, це трохи більше 4 тисяч ділянок, які сьогодні знаходяться в розробці”, – сказав Шмигаль.

Він заявив, що збільшення видобутку корисних копалин не означає збільшення експорту за кордон копалин в якості сировини.

“Це означає створення основи для створення високотехнологічної продукції з доданою вартістю. У нас є нафта і газ, у нас є руди і дорогоцінні метали”, – сказав Шмигаль.

Згідно з результатами аудиту, Україна не використала свій земельний потенціал на 85 млрд доларів.

“29 років вільне розпорядження землею було обмежене, а отже її цінність була знижена в рази. За цей час у державі зникло 5 млн га землі, розвиток зрошення та інвестицій в сільське господарство було загальмоване на десятиліття, а подекуди зупинено зовсім”, — зазначив Шмигаль.

Він повідомив, що за 10 років середня вартість землі сільськогосподарського призначення за один гектар зросте фактично в 5 разів.

Нереалізований потенціал України щодо використання водних ресурсів оцінюється в 12 млрд доларів, лісових – в 40 млрд доларів, повідомив Шмигаль.

“Ми повинні були розширювати площі наших лісів і використовувати деревину переважно для розвитку власного меблевого виробництва. Тільки зміна орієнтирів з експорту сировини на виробництво власної продукції дасть країні, як мінімум, 40 млрд доларів за 10 років”, – сказав він.

“Україна роками ігнорувала розвиток гідроенергетики, цей потенціал ми використовуємо тільки наполовину. Потенціал аквакультури, розвиток рибного господарства ми використовуємо лише на чверть, зрошення земель розвинене менш ніж на 20% від того, як повинно бути.

Наприклад, ефективна система зрошення в південних областях України дала б можливість збільшити врожаї в 2,5-3 рази і це – теж невикористаний потенціал, який дасть країні додатковий ВВП”, – зазначив прем’єр.

“1 трлн доларів ВВП за 10 років – це нереалізований потенціал нашої країни. 1 трлн втратили всі громадяни країни через постійні зміни векторів, незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупцію, неефективне управління”, – резюмував прем’єр.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE