Politerno > Україна і світ > Звітність “Укртрансгазу”: збитки сягнули 15,6 мільярда. ДОКУМЕНТИ

Звітність “Укртрансгазу”: збитки сягнули 15,6 мільярда. ДОКУМЕНТИ

  • 10 Грудня, 2020
  • 469 Переглядів
  • 0

Чистий збиток “Укртрансгазу” за дев’ять місяців 2020 року становить 15,6 млрд грн (до оподаткування – 18,6 млрд грн).

Про це йдеться у проміжній фінансовій звітності держкомпанії.

 

За аналогічний період 2019 року держкомпанія також продемонструвала від’ємний результат – 13,8 млрд грн чистого збитку. За останні два роки діяльність “Укртрансгазу” також є збитковою, зокрема: чистий збиток у 2018 році становив 32,63 млрд грн, 2019 рік – 23,59 млрд гривень.

Нещодавно Державна аудиторська служба провела аудит діяльності “УТГ” за період з жовтня 2018 до кінця 2019 року.

За даними документу, який є в розпорядженні ЕП, Держаудитслужба виявила в держкомпанії фінансових порушень, що призвели до втрат – на суму 193,4 млн гривень.

Крім цього, аудитори наголошують на виявлених ризикових операціях та фактах сумнівних управлінських рішеннях, “що призвели або можуть призвести до втрат фінансових і матеріальних ресурсів” – на суму 203,33 млрд грн.

В акті ревізії Держаудитслужби відзначаються такі моменти: неправомірне знецінення об’єктів державного майна – на 70,27 млрд грн, не відображення в основних засобах вартості буферного газу (8,44 млрд куб м на суму 28,9 млрд грн), “який є державною власністю”, неналежна претензійно-позовна робота з боржниками (можливі втрати – понад 100 млн грн).

З актом ревізії та листом Держаудитслужби на ім’я прем’єр-міністра про результати аудиту можна ознайомитись нижче.

Лист на прем’єр-міністра:

АКТ РЕВІЗІЇ Укртрансгазу:

 

Нагадаємо, госпсуд Києва затвердив мирову угоду, яка передбачає передачу 300 млн кубів газу “Укртрансгазу” пулові фірм, з якими держкомпанія донедавна вела запеклу боротьбу і відкрито називала шахрайськими.

Перед цим правління НАК “Нафтогаз України” проголосувало за укладення відповідної мирової угоди.

За умовами “мирової” угоди, “УТГ” вже найближчим часом може втратити газу на 2 млрд гривень. 

Також, раніше повідомлялось, що за дев’ять місяців 2020 року збиток НАК “Нафтогаз України” становив 17 мільярдів гривень, в той час як за той самий період у 2019 році було отримано 12,9 мільярда гривень прибутку.

У жовтні Економічна правда публікувала засекречені матеріали аудиту Нафтогазу, що свідчать про порушення в роботі “Нафтогазу” на 226 млрд гривень, через які бюджет недоотримав понад 75 млрд гривень

Головне управління контррозвідки Служби безпеки України у сфері економіки отримало від Державноої аудиторської служби матеріали ревізії НАК “Нафтогаз України” для розгляду та прийняття необхідного рішення.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE