Politerno > Україна і світ > Оборонні закупівлі для ЗСУ переводять на стандарти НАТО – секретність знизиться

Оборонні закупівлі для ЗСУ переводять на стандарти НАТО – секретність знизиться

 • 2 Січня, 2021
 • 156 Переглядів
 • 0

Набрав чинності закон України про оборонні закупівлі, згідно якого рівень їхньої секретності повинен значно знизитися.

Відповідний документ оприлюднено на сайті Ради.

Підкреслимо, раніше радник міністра оборони України Артур Переверзєв підкреслював, що цей проект закону “покликаний системно знизити рівень секретності закупівель озброєння і військової техніки”.

Він також повинен сприяти поступовому переходу до державного підтвердження якості на основі підходів, які використовуються у відповідних стандартах НАТО.

Закон визначає, що оборонні закупівлі – це здійснення державним замовником закупівель товарів, робіт і послуг, призначених для виконання держпрограм у сферах національної безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки й оборони.

Законодавці дали визначення поняттю “план якості”. Зазначено, що це документ, який встановлює вимоги до діяльності (процесів), розподілу відповідальності і керування відповідними ресурсами, які повинні застосовуватися до конкретних товарів, робіт і послуг для забезпечення їх якості при виконанні держконтракту.

Виключно для національних виробників передбачили можливість збільшення гранично допустимого рівня рентабельності виконання контрактів при закупівлях без застосування конкурентних процедур.

Закон будуть застосовувати за умови, що вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів та послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення і робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки й оборони – 1,5 мільйона гривень, визначених цим законом держзамовників, які здійснюють оборонні закупівлі.

При цьому держзамовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнути дії закону.

Однак дія цього документа не поширюється на оборонні закупівлі через міжнародні спеціалізовані організації, їх представництва, через спеціалізовані фонди, підприємства, установи та організації, перелік яких визначений Кабміном, а також через механізми Програми уряду США “Міжнародні військові продажі”.

З 31 березня планування оборонних закупівель буде здійснюватися відповідно до цього закону.

Нагадаємо, у сенаті США в п’ятницю республіканці приєдналися до удемократів, щоб подолати президентське вето, підтримавши законопроєкт про оборонний бюджет, проти якого виступив Трамп лише за кілька тижнів до того, як він покине свій пост. Відповідно до законопроєкту, на оборону планують виділити 740 млрд доларів, зокрема передбається 250 млн доларів на військову допомогу Україні.

Раніше ми повідомляли, що Росія продовжує втрачати світовий ринок зброї, незважаючи на щедре фінансування оборонних заводів, які загрузли в боргах та кредитах і яким щорічно з бюджету виділяється близько 2 трильйонів рублів.

У червні Управління оборонного співробітництва посольства США отримало для передачі Україні обладнання на понад $60 млн, включаючи протитанкові ракети Javelin.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь