Politerno > Україна і світ > Байден оголосив керівництво Державного департаменту

Байден оголосив керівництво Державного департаменту

  • 16 Січня, 2021
  • 611 Переглядів
  • 0

Новий президент США Джо Байден назвав номінантів на посади у Державний департамент, серед яких ветеранки дипломатичної служби Венді Шерман та Вікторія Нуланд.

Як пише “ЄП“, про це йдеться в офіційному повідомленні перехідної команди Байдена.

Завданням нової команди буде “відновити та переосмислити американське лідерство, щоб підтримувати безпеку у нас вдома та за кордоном і реагувати на виклики нашого часу – від інфекційних хвороб до тероризму, Китаю, поширення ядерної зброї, кіберзагроз та зміни клімату“.

“Ця різноманітна й досвідчена команда, яку очолить майбутній держсекретар Блінкен, втілює моє ключове переконання про те, що Америка найсильніша, коли співпрацює з нашими союзниками…. Я переконаний, що вони використають свої дипломатичні здібності й досвід, щоб відновити глобальне і моральне лідерство Америки. Америка повертається”, – заявив Джо Байден.

Досвідчену дипломатку Венді Шерман висувають на посаду заступника державного секретаря. Раніше вона працювала державним секретарем з політичних питань в адміністрації Обами і була провідною учасницею переговорів щодо угоди з Іраном.

Вікторію Нуланд, дипломатку з 32-річним досвідом, номінують на роль заступниці державного секретаря з політичних питань. Вона також працювала в адміністрації Обами на посаді помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії. Вікторія Нуланд – у “чорному списку” РФ, який передбачає заборону на в’їзд, у відповідь на персональні санкції США проти Росії.

Узра Зею (Uzra Zeya) номінують на заступницю з громадської безпеки, демократії та прав людини. Вона має понад 20 років дипломатичного досвіду у країнах Близького Сходу, Південної Азії та Європи.

Бонні Дженкінз номінують на роль заступниці з питань контролю за озброєннями та міжнародної безпеки. Вона є досвідченим експертом з питань ядерного озброєння та раніше працювала у профільному агентстві Держдепартаменту – Бюро з міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерного озброєння.

Заступником з питань управління та ресурсів номінували Браяна МакКеона. Він був заступником радника з нацбезпеки Джо Байдена- віцепрезидента за адміністрації Барака Обами, а також був виконавчим секретарем та керівником апарату Ради національної безпеки. До роботи у виконавчій гілці влади, він близько 20 років працював з Джо Байденом у Сенаті, а загалом – близько 25 років.

“Цим лідерам довіряють всередині країни і їх поважають у світі. Ці призначення сигналізують про те, що Америка знову готова до того, щоб бути лідером у світі, а не відступатися від справ”, – наголошують у заяві.

Як повідомляє Associated Press, до команди увійдуть також Дерек Чоллет – як радник Державного департаменту; Салман Ахмед, колишній посадовець ООН та керівник стратегічного планування у Раді національної безпеки за президентства Барака Обами – як керівник планування політики; С’юзі Джордж, колишня старший помічник держсекретаря Мадлен Олбрайт, буде керівницею апарату держсекретаря Блінкена.

Речником Державного департаменту стане Нед Прайс (Ned Price). Він працював у Раді національної безпеки за адміністрації Барака Обами та у Центральному розвідувальному управлінні. Його заступницею буде Джаліна Портер (Jalina Porter).

Прайс і Портер збираються повернути практику щоденних пресбрифінгів.

Раніше ми повідомляли, що новообраний президент США Джо Байден визначився з кандидатурами на ключові посади в адміністрації президента. Байден призначив Ентоні Блінкена на посаду державного секретаря.

Джо Байден особисто представив членів адміністрації, склад якої він сформує після офіційного приходу до влади.

Як повідомлялося, голова юридичного комітету Сенату США Ліндсі Грем оприлюднив додаткові документи та стенограми, пов’язані з розслідуванням ймовірної змови між членами команди Трампа та Росією.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE