Politerno > Україна і світ > OCCRP заявив, що Порошенко через офшори купував шедеври – в “ЄС” кажуть, що це брехня, а ОП слідкує за ним

OCCRP заявив, що Порошенко через офшори купував шедеври – в “ЄС” кажуть, що це брехня, а ОП слідкує за ним

 • 4 Травня, 2021
 • 117 Переглядів
 • 0

Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) заявляє, що Петро Порошенко контролював щонайменше 6 офшорних компаній, які користувалися послугами австрійського “Райффайзен Банк Інтернешнл”, ще 11 офшорних компаній мали зв’язки з бізнес-імперією Порошенка.

За даними дослідників, Intraco, Vernon та ще 15 компаній, які щороку обробляли операції на десятки мільйонів доларів, пов’язані з Порошенком та його бізнес-імперією, мали рахунки в Raiffeisen. Більшість із них були зареєстровані на Британських Віргінських островах та на Кіпрі.

 

У випадку з шістьма з цих компаній OCCRP зміг встановити за допомогою листування електронною поштою та іншої документації, що їх контролює особисто Порошенко. Інші мали операції, пов’язані з бізнесом Порошенка, але OCCRP не виявив чітких доказів того, що він контролював їх.

Зокрема, email-кореспонденція та інші документи показують, що Порошенко приймав виконавчі рішення від імені Vernon, Linquist та Cyprus firm Chartomena Ltd.

Офіційно бенефіціарним власником “Vernon Holdings” та більшості зі згаданих шести компаній у документах “Райффайзена” значився Сергій Зайцев. 

У 2016 році він уже заперечував, що керував “Intraco” на користь Порошенка. Зараз він не відповів на запит про коментар. 

За даними OCCRP, до свого президентства, на початку 2010-х років, Петро Порошенко побудував маєток за межами Києва і вирішив обставити його дорогими меблями. Використовуючи офшорну компанію Vernon Holdings, розташовану на Британських Віргінських островах, Петро Порошенко та його дружина Марина між 2009 та 2012 роками придбали фурнітуру на суму понад 100 тисяч доларів в італійських виробників меблів.

У травні 2012 року, після призначення міністром економічного розвитку й торгівлі, Порошенко придбав сюрреалістичну скульптуру довгоного слона Сальвадора Далі за 338 500 доларів на аукціоні на Sotheby’s у Нью-Йорку за допомогою офшорної компанії Linquist Ltd.

“Райффайзен” позначив Зайцева як бенефіціарного власника Linquist. Згідно з документами, отриманими OCCRP, Порошенко мав довіреність цієї компанії, яка згодом продала статую одній з українських медіакомпаній Порошенка за 342 500 доларів.

У квітні 2013 року Порошенко використав Vernon для купівлі предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Серед них – полотно Іллі Репіна “Козаки на Чорному морі”.

Пізніше компанія передала Порошенкові право власності на цю картину в приміщенні Почесного консульства Сейшельських островів у Києві, консулом тоді був Олег Гладковський – друг і партнер Порошенка. (ДБР у 2020 році заявило, що колекція картин Порошенків була ввезена в Україну незаконно, без сплати митних зборів, і заборонило через суд її продаж або вивезення.)

Юридичні радники п’ятого президента України на запит OCCRP заперечили його стосунок до офшорних компаній: “Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником чи співробітником жодної з цим компаній”.

 

Партія “Європейська солідарність” у коментарі “Українській правді” запевняє, що Петро Порошенко не є бенефіціаром, не контролював і не контролює жоден із офшорів, володіння якими йому приписують автори розслідування Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP). 

“Група юридичних радників Петра Порошенка з питань захисту репутації від поширення фейкових новин та упереджених розслідувань давно надала їм розлогі (на 12 сторінках) відповіді на 13 запитань. Група попереджала про можливість судового позову з огляду на те, що OCCRP не вперше поширює розслідування, де бурхливі фантазії автора видаються за доведені факти. На жаль, негативний досвід і попередні помилки розслідувачів не були враховані при підготовці чергового  матеріалу. Адвокати Порошенка вивчають публікацію на предмет юридичного захисту свого клієнта і вибору належної юрисдикції для позову щодо нового фейку”, – йдеться у заяві партії.

У команді Порошенка заявляють, що скульптури й картини, згадані в матеріалі, були законно придбані за кошти, з яких сплачені податки; вони легально ввезені в Україну з усіма митними платежами, Петро Порошенко вказує їх у деклараціях. 

“Минулого року Порошенко публічно презентував і самі витвори мистецтва, і всю  документальну базу, яка підтверджує законність їхнього походження… Юристи Порошенка з документами в руках готові дати мас медіа переконливі відповіді на всі питання, порушені у фейк-розслідуванні OCCRP”, – додають там.  

У “ЄС” зазначають, що попередню відповідь від юристів Порошенка OCCRP отримала ще 25 лютого, але матеріал випустила лише 3 травня. 

“За збігом обставин він ідеально вписався у чорнопіарівську кампанію, яку саме в понеділок інспірував Офіс президента навколо травневого  відпочинку Порошенка на Кіпрі”, – заявляє партія. 

3 травня “Європейська солідарність” опублікувала у Facebook заяву, що Петро Порошенко відбуває на чотириденний відпочинок на Кіпр, а Офіс президента Володимира Зеленського нібито відрядив туди працівників Головного управління розвідки та Служби зовнішньої розвідки стежити за колишнім президентом.

“Офіс президента, який вже кілька років веде незаконне спостереження за лідером опозиції, нелегально і безсоромно використовуючи для цього правоохоронні органи та спецслужби, і цього разу поставив завдання відрядити на острів працівників ГУР та СЗР.

Після зрадницького зриву спецоперації із затримки російських бойовиків з приватної армії Вагнера та ганебного провалу із викраденням судді Чауса в Молдові, Зеленський послав своїх вуаєристів підзирати за Порошенком на Кіпр. 

Задля економії бюджетних ресурсів пропонуємо Офісу президента надати особисту електронну адресу Зеленського, і Порошенко може надсилати фоторепортажі та відеозвіти безпосередньо йому, коли вже такий інтерес”, – зазначили у партії.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь