Politerno > Україна і світ > РНБО ввела санкції проти Фірташа і Фукса, а “шановний бізнесмен з Дніпра” повернув дві ліцензії на видобування газу – Данілов

РНБО ввела санкції проти Фірташа і Фукса, а “шановний бізнесмен з Дніпра” повернув дві ліцензії на видобування газу – Данілов

  • 18 Червня, 2021
  • 454 Переглядів
  • 0

Рада нацбезпеки і оборони запровадила персональні санкції проти олігархів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.

 

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов за результатами засідання ради у п’ятницю.

“Сьогодні щодо російського бізнесмена Павла Фукса було введено повний комплект санкцій, які можна застосувати до підприємця за участь в цих процесах і речах”, – заявив Данілов.

Він уточнив, що в відношенні Фукса також введена повна пакет санкцій,.

За його словами, санкції проти Фірташа пов’язані з його участю у титановому бізнесі, а проти Фукса – щодо ситуації, пов’язаної з компанією “Голден Деррік”. Перевірка апарату РНБО показала, що Фукс причетний до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

Данілов заявив, що проти Фірташа санкції введені за поставки сировини російським військовим підприємствам. Санкції також накладені на ті його підприємства, які за версією РНБО цим займалися.

Пряма мова Данілова: “Те що стосується Фірташа – це його участь у  титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім іде – і це відслідковано нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась. Це продовжувалось доволі довго і для військових підприємств Російської Федерації, які знаходяться під нашими санкціями. До речі, ми на сьогоднішній день, крім товариша Фірташа, наклали санкції на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс РФ, який використовує цей титан саме у військовій сфері…

Що стосується пана Фукса – вони накладені за ситуації, пов’язані з “Голден Деррік” – це є ліцензії , про які йшла мова. Ви знаєте, що людина, яка за один день все це отримала, вона подала у суд на указ президента. Ми ще наголошуємо, що ми не допустимо, щоб люди, які в незаконний спосіб отримали преференції від держави (і немає значення, коли це відбувалося – чи за Віктора Федоровича (Януковича) чи за Петра Олексійовича (Порошенка) – ми наголошуємо, що надра – це стратегічний ресурс нашої держави. Згідно з Конституцією, всі громадяни, ми всі з вами є власниками цих надр, і ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть”.

Крім того, РНБО анулювала чотири титанові ліцензії, 3 вуглецеві і 2 рудні.

“Ми домовилися, що до 1 вересня всі ліцензії, які є в нашій країні, будуть на геоінформаційних порталі …. Всі ліцензії, які є у нас, а їх більше 3 тисяч, все суспільство знатиме, де вони знаходяться, в якому стані, хто є їх власником, і на підставі чого і коли вони їх отримали “, – зазначив Данилов.

Також Данілов заявив, що державі Україна добровільно повернуті дві ліцензії для видобування газу. За його словами пішов на цей крок «один шановний бізнесмен з Дніпра». Треба розуміти, мався на увазі Коломойський.

 Йдеться про компанії “Гео Альянс”.

На засіданні було озвучено доповідь глави служби Геонадр щодо виконання указу президента від 19 березня 2021 про стан сфери надрокористування.

“Вперше за всі 30 років незалежності сталася подія, яка, ми сподіваємося, буде набувати прецендентного характеру. Коли, розуміючи всю важливість реалізації політичної лінії президента Володимира Зеленського на рахунок наведення порядку в сфері використання надр та проявляючи соціальну відповідальність, державі добровільно повернули дві ліцензії на видобуток природного газу і видобутку сирої нафти … Хоча засновники цих компанія знаходяться на всіх відомих островах … Держава вітає такий вчинок українців-кіпріотів і закликає інших представників бізнесу послідувати цьому прикладу”, – сказав Данилов.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE