Politerno > Україна і світ > Литва і Польща докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, – у Вільнюсі підписали декларацію

Литва і Польща докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, – у Вільнюсі підписали декларацію

  • 7 Липня, 2021
  • 258 Переглядів
  • 0

Міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника (Україна, Литва та Польща) підписали три спільні документи, зокрема, щодо підтримки членства України в ЄС та НАТО.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час прямого включення з Литви, повідомляє “Європейська правда“.

“Перший документ – це декларація про спільну історичну спадщину та спільні цінності. В ньому ми констатуємо те, що об’єднує наші країни не лише в минулому, але і майбутньому. В майбутньому це, безумовно, єдина Європа. І Литва, і Польща у цій декларації підтверджують, що докладатимуть усіх зусиль, аби Україна стала членом НАТО та ЄС, підтримують Кримську платформу, засуджують російську агресію проти нашої держави”, – сказав Кулеба.

Другий документ – це дорожня карта розвитку Люблінського трикутника, яка включає різні питання від економіки до протидії гібридним загрозам.

І третій затверджений міністрами документ – це план заходів з протидії дезінформації.

“Три наші країни мають унікальний досвід у протидії російській дезінформації. Україна володіє безцінним досвідом того, як працює російська дезінформація і як їй протидіяти. Три країни об’єднають зусилля, не лише, щоб спільно боротися проти дезінформації, але і щоб інші країни могли користуватися нашим досвідом”, – сказав міністр.

Зазначимо, що 7-8 липня у Литві відбудеться Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Нагадаємо, у липні минулого року міністри закордонних справ України, Польщі та Литви Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс ухвалили спільну декларацію щодо створення “Люблінського трикутника” як формату співпраці.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE