Угода між США і ФРН передбачає готовність німецької сторони до активних дій у разі використання РФ поставок енергоносіїв для чинення тиску на інші країни або початку агресивних дій проти України.
Про це заявила заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд, повідомляє Інтерфакс-Україна.
“ФРН зобов’язалася вживати заходів на національному рівні, а також домагатися заходів на рівні ЄС, в тому числі санкцій, якщо Росія буде використовувати енергетику як зброю або чинити агресивні дії проти України”, – сказала заступник держсекретаря на слуханнях в сенатському комітеті у закордонних справах .
За словами Нуланд, такі заходи будуть націлені на те, щоб “обмежити російський експорт енергоносіїв до Європи”.
“Ми будемо домагатися, використовуючи важелі впливу, щоб його (транзит газу – ред) продовжили на 10 років. Пізніше в другій половині дня ми оприлюднимо угоду, досягнуту з німецькою стороною”, – сказала вона на слуханнях в сенатському комітеті у закордонних справах.
Нуланд додала, що угода також передбачає, що Вашингтон і Берлін будуть прагнути знизити “як економічну залежність України від транзиту російського газу, так і залежність України від поставок на її територію газу з РФ”.
Імовірно, Німеччина зобов’язується добиватися продовження на 10 років угоди між Києвом і Москвою щодо транзиту газу. Дія даної угоди закінчується в 2024 році.
Нагадаємо, аналітичне видання Politico опублікувало ввечері у вівторок матеріал під назвою «США схиляє Україну мовчати щодо російського газопроводу». Автори – репортерка Politico Бетсі Вудраф Свон, репортер Vox у Білому Домі Алекс Ворд та репортер Politico у Конгресі Ендрю Десідеріо.
Посилаючись на чотри власних джерела, Politico пише, що у розпал напружених переговорів з Берліном щодо суперечливого трубопроводу «Північного потоку-2» адміністрація Джо Байдена просить Україну мовчати про свою незгоду. «І Україна не в захваті», – додають журналісти.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що рішення щодо “Північного потоку – 2” не може прийматися за спиною у тих, кому цей проект загрожує. ситуація із “Північним потоком – 2” проясниться після зустрічі Байдена і Зеленського.
Радник Держдепу США Дерек Шолле вважає, що участь його країни в “нормандському форматі” не допоможе у вирішенні проблем, які створила Росія.
У Білому домі повідомили, що президент США Джо Байден чекає президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні 30 серпня.