Politerno > Україна і світ > МЗС РФ пов’язує з попитом транзит газу після 2024 року – МЗС Литви закликає надати Україні ПДЧ у НАТО в обмін на “ПН-2”

МЗС РФ пов’язує з попитом транзит газу після 2024 року – МЗС Литви закликає надати Україні ПДЧ у НАТО в обмін на “ПН-2”

  • 22 Липня, 2021
  • 344 Переглядів
  • 0

Заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко заявив, що за прогнозами, потреба в газі буде тільки збільшуватися.

Про це в коментарі російському державному інформагентству РІА “Новости” заявив заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко.

“За оцінками провідних світових агентств, потреба в газі буде тільки збільшуватися. Насправді саме цим повинні керуватися кінцеві споживачі”, – сказав він.

При цьому чиновник російського МЗС нагадав, що Україна прагне позбутися залежності від російського газу і використовувати газотранспортну систему із заходу на схід.

Своєю чергою міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україні необхідно надати План дій щодо членства в НАТО в обмін на завершення будівництва “Північного потоку-2”, пише литовське видання Delfi.

За його словами, угода щодо “Північного потоку-2” – помилка, яка буде дорого коштувати.

“Я вважаю, що це помилка, і ця помилка буде дорого коштувати. Бачу можливості виправити цю помилку, якби Україні був запропонований план дій щодо членства в НАТО або відкриття газопроводу було б використано як важіль, щоб вимагати виведення російських військ із території України”, – заявив Ландсбергіс.

При цьому глава МЗС Литви наголосив, що “Північний потік-2” – велика перемога для президента Росії Володимира Путіна.

“За цю перемогу він повинен платити дійсно високу ціну”, – заявив міністр.

21 липня  США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Спікер парламенту Дмитро Разумков висловив глибоку стурбованість у зв’язку з угодою США та Німеччини про введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”, який Росія використовує як інструмент гібридної війни. Цей проєкт несе пряму загрозу енергетичній безпеці не тільки України, але і всієї Європи.

Як зазначає американське видання Axios, у США не задоволені угодою між США і Німеччиною щодо газопроводу “Північний потік-2”, – ні республіканці, ні демократи.

В МЗС заявили,що Україна не долучалася до переговорів та погодження пакету домовленостей між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE