Politerno > Україна і світ > Парламент зробив публічними зарплати посадовців у держкомпаніях

Парламент зробив публічними зарплати посадовців у держкомпаніях

  • 8 Вересня, 2021
  • 410 Переглядів
  • 0

Народні депутати на засіданні 8 вересня підтримали у другому читанні законопроєкт №3952 щодо публічності відомостей про оплату праці у держкомпаніях.

Документ підтримали 324 нардепи.

Законопроєкт вносить зміни до законів України “Про захист персональних даних” та “Про доступ до публічної інформації”. Так, публічною інформацією вважатимуться дані про структуру, принципи формування та розмір оплати праці та винагороди посадовців.

Зміни стосуватимуться членів правління держкомпаній, а також членів наглядових рад. Ідеться про компанії, у статутному капіталі яких понад 50% акцій прямо або опосередковано належать державі та/або територіальній громаді.

До таких держкомпаній, зокрема, належать Приватбанк, Ощадбанк, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк”, НАК “Нафтогаз України”.

Вказаних юрособи віднесуть до розпорядників публічної інформації. Така інформація не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом. Передбачається, що закон зобов’яже держкомпанії щомісяця оприлюднювати відповідну інформацію на своїх сайтах.

Нагадаємо, директор ДП “Антонов” Олексій Донець, голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов та генеральний директор ДК “Укрпошта” Ігор Смілянський заробляють більше, ніж президент США Дональд Трамп. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE