Politerno > Україна і світ > Скасування безвізу з ЄС: МЗС і Стефанішина кажуть, що для цього немає жодних причинм – “внутрішні сили” хочуть розхитати ситуацію

Скасування безвізу з ЄС: МЗС і Стефанішина кажуть, що для цього немає жодних причинм – “внутрішні сили” хочуть розхитати ситуацію

  • 29 Вересня, 2021
  • 270 Переглядів
  • 0
Безвіз

Видання “Радіо Свобода” з посиланням на документ ЄС повідомило, що кілька країн Євросоюзу порушили питання про скасування безвізового режиму для України. Згідно з документом, Німеччина, Франція та Італія останнім часом все більше розчаровані через, як вони кажуть, зловживання безвізом. У документі згадується про зростання “правопорушень, пов’язаних з несанкціонованим проживанням” з боку громадян Албанії, Молдови, України та Сербії.

Очікується, що держави-члени обговорять це питання 13 жовтня.

Міністерство закордонних справ України підкреслило, що ніяких загроз скасування безвізового режиму з Європейським Союзом для громадян України немає.

“Питання безвізу час від часу виринає як у європейському, так і українському медіасередовищі. Українська сторона не отримувала офіційних сигналів від Європейської Комісії про загрозу скасування безвізового режиму з ЄС. Жодних причин для такого рішення немає і не може бути”, – наголосив речник МЗС Олег Ніколенко

Дипломат нагадав, що 4 серпня Європейська комісія опублікувала четверту доповідь про оцінку виконання вимог візової лібералізації країнами Західних Балкан та Східного партнерства, зокрема, з Україною. У доповіді аналізувалися 2020-й рік та перша половина 2021-го року.

“Документ містить позитивну оцінку дотримання нашою державою критеріїв безвізового режиму. Звісно, там були і рекомендації продовжити “домашню роботу” задля поліпшення управління міграційними процесами та вдосконалення антикорупційного законодавства. МЗС України вже запропонувало окремим країнам-членам ЄС та Європейській Комісії провести консультації, щоб роз’яснити окремі положення українського законодавства. Ми очікуємо, що такі експертні консультації відбудуться вже найближчим часом”, – додав Ніколенко.

Речник зазначив, що одночасно Україна завершує підготовку національної доповіді про виконання умов візової лібералізації з ЄС, у якій українська сторона поінформує європейських партнерів про роботу над рекомендаціями Єврокомісії.

За словами речника Міністерства закордонних справ, Україна не є державою із високим міграційним ризиком, а співпраця з ЄС в сфері реадмісії як одним із ключових факторів для належного функціонування безвізу відбувається на належному рівні.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина також вважає, що Україна відповідає критеріям безвізу з Євросоюзом.

“Сьогоднішні новини, які порушили це питання в ЗМІ, свідчать не про що інше, як про бажання деяких внутрішніх сил розхитати ситуацію напередодні саміту “Україна-ЄС”. Насправді звіт про безвізовий режим для Балкан і країн Східного партнерства було оприлюднено ще 4 серпня, і цей звіт визнає, цитую, що Україна продовжує відповідати критеріям, необхідним для безвізового режиму з Європейським Союзом. Також враховані наслідки пандемії і визнається те, що Україна досить серйозно спрацювала і стала першою країною, COVID-сертифікати якої були визнані в ЄС” , – підкреслила віцепрем’єрка.

За словами Стефанішиної, опубліковані в ЗМІ цифри не стосуються України.

“У статистиці в цьому звіті йдеться про те, що кількість міграційних потоків з України має тенденцію до зменшення, і ті негативні цифри, які були опубліковані в ЗМІ, більше стосуються інших країн, про які йдеться у звіті. Я розцінюю ці публічні випади як інсинуації перед самітом “Україна-ЄС” і цілком міг спростувати інформацію, що Україна не відповідає критеріям функціонування безвізового режиму”, – пояснила віцепрем’єрка. Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь