Politerno > Україна і світ > Відставка Разумкова: призначено головуючого, а Рахункова палата дала необхідний висновок – Стефанчука не відсторонили

Відставка Разумкова: призначено головуючого, а Рахункова палата дала необхідний висновок – Стефанчука не відсторонили

  • 6 Жовтня, 2021
  • 819 Переглядів
  • 0

Фракції “Слуга народу” з допомогою груп “Довіра” й “За майбутнє” призначили Данила Гетманцева головуючим при розгляді питання про відкликання Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради 7 жовтня.

Це рішення приймалося “ad hoc”, його підтримали 239 народних депутатів попри заяви опозиційних депутатів про порушення регламенту. 207 голосів дали самі “слуги народу”.

 


Під час обговорення Олег Макаров із “Голосу” заявив, що за процедурою ad hoc за головуючого на засіданні з відкликання голови ВР мали б голосувати в день цього засідання, а не напередодні. 

Ірина Геращенко з “Європейської солідарності” наголосила на порушенні регламенту й конфлікті інтересів у Руслана Стефанчука й Олександра Корнієнка, оскільки вони претендують на посади голови Верховної Ради та його першого заступника. 

Гетманцев заявив, що у зв’язку з конфліктом інтересів він за це питання голосувати не буде.

Окрім Гетманцева були й інші кандидатури, однак у рейтинговому голосуванні переміг Данило Гетманцев (236), а інші не набрали голосів: Гео Лерос (42), Олексій Гончаренко (72) та Олександр Бакумов (118).

Відповідно до ч.3 ст. 76 регламенту Стефанчук поставив на голосування пропозицію призначити Гетманцева на ведення засідання про відкликання Разумкова з посади голови ВР.

Фракції “Європейська солідарність” та “Голос” одразу після голосування внесли пропозицію про відсторонення першого заступника голови ВР Руслана Стефанчука від ведення засідань на 2 дні через порушення регламенту. Таку процедуру раніше “слуги народу” застосували до Разумкова

Віцеспікер Олена Кондратюк оголосила перерву до 12:30.

Але о 12:50, коли парламент голосував за відсторонення Стефанчука, це підтримали лише 49 нардепів, по 118 народних обранців утрималися й голосували проти, ще 66 нардепів не голосували. 

Також стало відомо, що Рахункова палата передала народним депутатам висновок про результати виконання кошторису Верховної Ради у січні-серпні 2021 року, що є необхідним для розгляду питання відкликання голови парламенту.

Про це повідомила народна депутатка Євгенія Кравчук (“Слуга народу”) у Facebook.

5 жовтня Рахункова палата затвердила висновок про результати виконання кошторису Верховної Ради у січні-серпні 2021 року і невідкладно передала його народним депутатам. 

Кравчук подякувала членам Рахункової палати за оперативну роботу.

Висновок Рахункової палати потрібен для розгляду питання відкликання з посади голови Верховної Ради.

Дмитра Разумкова планують відправити у відставку з посади спікера у четвер, 7 жовтня. 

Нагадаємо, фракція “Слуги народу” вважає, що нинішній порядок денний Верховної Ради, розміщений на сайті парламенту, нелегітимний, бо спікер так і не зібрав погоджувальну раду для його ухвалення.

Керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не бачить нічого погано в офшорах, бо у нього самого було багато офшорних компаній, а нині така є у його дружини.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE