Politerno > Україна і світ > Напад на журналістів: в “Укрексімбанку” вручають підозру, під будівлею вимагають відставки керівництва. ФОТО

Напад на журналістів: в “Укрексімбанку” вручають підозру, під будівлею вимагають відставки керівництва. ФОТО

  • 6 Жовтня, 2021
  • 317 Переглядів
  • 0

В “Укрексімбанк” прибули представники поліції та прокуратури, щоб вручити підозру фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів “Схем”.

Про це повідомляє речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі УП.

 

Поліцейські Голосіївського відділу та столичні прокурори прибули у відділення банку для вручення підозри двом особам, які є фігурантами кримінального провадження, яке розслідується за ч. 1 та ч. 3 ст. 171 КК України.

 
 

Наразі вони зайшли до будівлі для проведення слідчих дій.

На вулиці Антоновича перед будівлею відбувається акція протесту проти протиправних дій, допущених керівництвом та охороною банку, які вилучали техніку в журналістів та намагалися знищити відзнятий матеріал.

 
 

Поліція долучила до матеріалів розслідування відео з кабінету голови правління “Укрексімбанку”, на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів “Радіо Свобода”. Офіс генпрокурора запевняє, що розслідування буде оперативним.

У це йчас біля будівлі “Укрексімбанку” зібралися десятки небайдужих громадян, котрі вимагають відставки керівництва банку за перешкоджання журналістській діяльності.

Мітингарі зібралися біля банку із плакатами “UkrekximБИК”, “Мецгер OUT”.

Вони вимагають відставки керівництва та розслідування протиправних дій, допущених керівництвом та охороною банку, які вилучали техніку в журналістів “Схем” та намагалися знищити відзнятий матеріал.

Крім того, біля будівлі зібралися журналісти на анонсовану прес-конференцію глави банку Євгена Мецгера, проте за годину до цього зустріч скасували.

 

Коли журналісти підійшли до будівлі з вікна банку на них впав вазон. Чи його хтось скинув, чи він випав сам – невідомо.

Після оприлюднення відео з доказами нападу на журналістів голова правління “Укрексімбанку” Євген Мецгер заявив, що склав повноваження на час розслідування.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Нагадаємо, 4 жовтня “Схеми” повідомили про напад у державному “Укрексімбанку” під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. Повідомлялося, що Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста-розслідувача Кирила Овсяного, після чого він наказав охороні “забрати камери” та “дістати із них касети”.

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо. Представники редакції, які прибули на місце події, викликали поліцію та написали заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів “Схем” столичні дізнавачі відкрили кримінальне провадження.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь