Politerno > Україна і світ > ЄС запровадив санкції проти найбільших нафтових компаній росії, але купувати нафту продовжить

ЄС запровадив санкції проти найбільших нафтових компаній росії, але купувати нафту продовжить

  • 15 Березня, 2022
  • 602 Переглядів
  • 0
ЄС санкції РФ

Санкції Євросоюзу від 15 березня включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також – нафтогазових компаній, але дозволяють купувати нафту та газ за великої необхідності.

Про це йдеться у тексті санкцій, опублікованному 15 березня.

З цими компаніями або їхніми мажоритарними акціонерами заборонено мати будь-які економічні зв’язки. 

У тексті міститься частина, через яку “хвилювалися” посли ЄС – нові санкції допускають транзакції з компаніями з переліку, якщо є “велика необхідність” в купівлі чи імпорті викопного палива, зокрема вугілля, нафти та газу, титану, алюмінію, міді, нікелю, паладіуму, залізної руди у або через РФ.

До санкційного переліку увійшли 10 компаній, серед яких є:

  • корпорації оборонного комплексу: російський “Оборонпром”, “Об’єднана суднобудівна корпорація”, “Уралвагонзавод”, “Алмаз-Антей”, “Ростєх”, “Сєвмаш”, “Совкомфлот”, “Об’єднана авіабудівна корпорація”, “КАМАЗ”;

  • Найбільші нафтові компанії РФ: “Роснєфть”, “Транснєфть”, “Газпром Нєфть”.

Країни Євросоюзу погодили четвертий пакет обмежувальних заходів проти Росії, які включають торговельні обмеження на залізо та сталь, а також заборону ввозити в РФ товари розкоші.

Як повідомляло Reuters, уряди країн блоку були стримані страхом суттєвого зростання цін на нафту, тож багато урядів ЄС просили передбачити в тексті винятки, які б дозволили компаніям оплачувати свої рахунки перед російською стороною і продовжувати купувати їх нафту.

Нагадаємо, Парламентська асамблеї Ради Європи вирішила вигнати росію попри її спроби уникнути покарання, а також закликала надати Україні засоби захисту повітряного простору.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE