Politerno > Україна і світ > Туреччина та Росія домовилися щодо коридору для українського зерна з порту Одеси – Bloomberg

Туреччина та Росія домовилися щодо коридору для українського зерна з порту Одеси – Bloomberg

  • 6 Червня, 2022
  • 213 Переглядів
  • 0

Туреччина та Росія домовилися про забезпечення експорту українського зерна морським коридором з Одеського порту. Київ інформацію не коментує і до заяв ставиться скептично.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на людей, знайомих з обговореннями.

Раніше уряд президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана запропонував військову допомогу для розмінування вод біля берегів Одеси та супроводу зернових суден. Водночас Україна поки не схвалює цей план, через ризик того, що зняття оборони берегу може залишити життєво важливий порт відкритим для російського нападу.

Туреччина сподівається, що схвалення попередньої пропозиції Організацією Об’єднаних Націй (ООН) може ослабити безпекові занепокоєння. Очікується, що в середу, 8 червня, сторони обговорюватимуть план під час візиту міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова в Анкару. Наразі немає розуміння, чи направить Україна свого представника.

“Заздалегідь коментуючи досягнення угоди, Росія прагне перекласти відповідальність на Україну за зрив поставок”, – заявив заступник міністра економіки і торговельний представник України Тарас Качка. “Але факт залишається фактом, що продовольча криза була штучно створена Росією та Росією”.

Попередній план, запропонований РФ та Туреччиною, дозволить розмінувати акваторію поблизу Одеси та має гарантувати безпечний вихід кораблів із Чорного моря під егідою ООН. Туреччина має на меті створити центр у Стамбулі для моніторингу та координації вантажів. За словами співрозмовників, Україна не брала безпосередньої участі в переговорах.

Крім того, Росія вимагає можливості інспектувати кораблі, які прямують в Україну, на предмет зброї, але Київ такі умови відкидає.

Нагадаємо, командир батальйону «Свобода», капітан Національної гвардії Петро Кузик заявив, що в Сєвєродонецьку на Луганщині йдуть запеклі вуличні бої, а ЗСУ доводиться постійно маневрувати.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE