Politerno > Україна і світ > Арка дружби народів у Києві втратила статус пам’ятки, Мінкульт дав добро на знесення

Арка дружби народів у Києві втратила статус пам’ятки, Мінкульт дав добро на знесення

  • 17 Квітня, 2024
  • 160 Переглядів
  • 0

Міністерство культури та інформаційної політики визнало колишню Арку дружби народів у Києві об’єктом, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про відповідний наказ МКІП повідомляє Українська правда.

“Цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований”, – уточнили в міністерстві.

У МКІП нагадали, що згідно з висновками Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, Арка дружби народів, встановлена у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року, належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу.

Попри нещодавнє перейменування її в Арку Свободи українського народу, монумент репрезентує лише радянські ідеологеми та конотації.

Арка дружби народів у Києві була відкрита у рамках святкування 60-ї річниці створення СРСР у 1982 році. Окрім самої арки, частиною композиції був радянський монумент із двома “пролетарями” – українцем і росіянином.

У квітні 2022 року бронзову скульптуру двох робітників демонтували. Під час демонтажу у фігури росіянина відкололася голова, що спровокувало хвилю мемів у мережі. Мер Києва Віталій Кличко тоді зазначав, що композицію, встановлену поруч, закриють, а пізніше також розберуть.

14 травня 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки і перейменувала її на Арку свободи українського народу.

В кінці березня цього року, Український інститут національної пам’яті дійшов висновку, що Арка “дружби народів” у Києві підлягає повному демонтажу попри нещодавнє перейменування на Арку свободи українського народу.

Минулого тижня у Київській міській державній адміністрації заявили, що не планують демонтувати Арку дружби народів в столичному Хрещатому парку, бо вона є пам’яткою історії місцевого значення, тож за законом її заборонено зносити чи переносити.

Читайте також: Глава МЗС після загибелі 11 осіб в Чернігові закликав світову спільноту терміново надати Україні засоби ППО

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE