Арсен Жумаділов відмовився на запит “Центру протидії корупції” надати інформацію про відсоток виконання збройних контрактів, укладених Агенція оборонних закупівель (АОЗ) у цьому році.
“Не створюється, не отримується та не зберігається в процесі здійснення повноважень або виконання функцій, покладених на Агенцію”, – зазначили ЦПК у агенції.
Місяць тому на зустрічі з міжнародними партнерами та громадськими організаціями Арсен Жумаділов відзвітувався про високі темпи контрактування зброї в 2025 році.
У візуалізованій презентації очільник Агенції показав міжнародним партнерам, що станом на початок травня укладено контрактів на дрони на 76% від виділеної на рік суми, на амуніцію – на 78%, та інше обладнання – на 94%.
На питання виконавчої директорки ЦПК Дар’ї Каленюк, чи є інформація про вже виконаний відсоток від законтрактованого в 2025 році, Жумаділов ствердно відповів і порадив звернутися з запитом, аби отримати деталі.
“Як бачите, на запит Жумаділов відповів, що взагалі не веде облік відсотку виконання контрактів. Тобто АОЗ навіть не збирає інформацію про постачання зброї за контрактами 2025 року.
Цей приклад показує “високу корпоративну культуру прозорості та підзвітності”, яку Жумаділов переносить з ДОТ в АОЗ. Бо саме так аргументували Жумаділов та члени Наглядових Рад АОЗ і ДОТ міжнародним партнерами та суспільству необхідність злиття обох агенцій в одну.
“Прозорий та ефективний механізм у закупівлях є дуже важливим. Тому рішення про синхронізацію діяльності агенцій повністю відповідає вимогам часу”, – пояснював Станіслав Гайдер на початку травня.
І це далеко не перший і не останній випадок із приховуванням АОЗ за Жумаділова/Умєрова базової інформації про закупівлі озброєння для ЗСУ від суспільства. Для них громадський контроль несе шкоду та ризики. Детальніше – скоро в нашій окремій публікації”, – заявили у ЦПК.
Читайте також: американське видання The New York Times повідомляє, що хоча американські та європейські посадовці все ще проводять оцінку бойових збитків від масштабної атаки безпілотників України в неділю на авіабази в Росії, що отримала назву «Операція «Павутинка», за оцінками, було знищено або серйозно пошкоджено до 20 стратегічних літаків дальньої дії на двох авіабазах “Бєлая” та “Оленья”.