Politerno > Статті > Україна і світ > Ігор Гуда – хто він, бізнесмен-самородок, чи банальний український олігарх?

Ігор Гуда – хто він, бізнесмен-самородок, чи банальний український олігарх?

  • 8 Січня, 2018
  • 16673 Переглядів
  • 0

Ігор Гуда і Тернопільський міський голова Сергій Надал

Гуда Ігор Богданович, 1980 року народження, бізнесмен, будівельник, власник компанії Креатор-Буд. До 2010 року, збудувавши кілька об’єктів у місті, він не особливо виділявся посеред бізнесменів. Але далі безпринципність, політична неперебірливість і соціальна безвідповідальність супроводжують нашого героя на шляху до успіху. Захарченко, Хоптян, Цимбалюк, Надал, головні обласні прокурори, судді, міліціянти – це неповний перелік подільників, котрі допомагали будувати скандальну бізнес-імперію, чи то швидше, бізнес-схему під назвою КРЕАТОР-БУД.

Справжня слава і багатство прийшли до нашого героя лише після 2010 року, коли до влади в Тернополі приходить податківець-свободівець Сергій Надал. Бізнес в Ігоря Богдановича починає стрімко рости і за короткий період Гуда стає будівельником номер один у файному місті, обійшовши за темпами будівництва навіть компанію «Тернопільбуд» Василя Лила, «Добробут» Василя Кікінежді, підприємство сімейства Матли та інших забудівників, які пропонували новіші технології та якісніше житло.

Площа Героїв Євромайдану і будинок  КРЕАТОР-БУДу

Безпринципність – основний метод збагачення місцевого олігарха Гуди. Виведення земельних ділянок, під «ширмою» так званих «інвестиційних угод», до котрих все той же Лило ставився з пересторогою, стають основним спільним «бізнесом» Гуди-Надала. Комунальні ринки міста, парк Національного відродження, парк Загребелля, центральна частина міста, 6-й мікрорайон (поблизу Збаразького кільця) – це неповний перелік земельних ділянок, де або вже ведуться будівельні роботи, або ось-ось почнуться за протекції міської ради, і при мовчанні прокуратури, поліції тощо.

Ігор Богданович звик все купувати і люди для нього не є виключенням. Зрозумівши, що можна маніпулювати думкою людей, йому вистачає цинізму використовувати тему АТО. Для прикриття окремих оборудок він залучає хороших агітаторів-промовців, котрі одночасно є волонтерами або учасниками АТО і окремих з них наймає на роботу, платячи їм мізер та годуючи обіцянками про перспективи в бізнесі та політиці. Але тема оточення Ігоря Гуди заслуговує окремої публікації.

Нещодавно, прикриваючись громадськими організаціями, було оголошено про виділення квартир на Збаразькому повороті за кошти Креатор-Буду. Проте, ми по сьогоднішній день достеменно не знаємо, хто і за які кошти виділив квартири для військових. У нас є підозри, що насправді квартири виділяються за кошти міського бюджету (в рамках квоти, відведеній міській раді), а за цю брудну інвестиційну угоду Ігор Гуда «розрахувався» саме зі своїм справжнім партнером – Надалом.

Інший злочин проти тернополян – парк Загребелля, де бізнесмен хоче забудувати майже гектар паркової площі. Щоб якось відбілити брудну оборудку Надал створює спеціальну комісію і навіть досить авторитетні в місті люди голосують на її засіданні за забудову зеленої зони в місцині, котру люди з давніх часів іменують «кутківецьком лісом». Головним аргументом розпочати перетворювати парк в житловий квартал було те, що там буде створено реабілітаційний центр учасників АТО. Насправді ж це маніпуляція, мета якої досягнення фінансової цілі за будь-яку ціну. Ми, звичайно, погоджуємось з тим, що такий центр має бути в Тернополі, але ж чому «благодійник» Гуда не віддасть свій замок-гараж, збудований посеред лісу за «дальнім пляжем» загальною площею понад 1000 м кв під потреби АТОвців? А тепер сухі цифри: чистий прибуток від будівництва в елітній парковій зоні, на думку фахівців у котрих ми поцікавились, складе понад три мільйони доларів, собівартість приміщення яке віддає спритний бізнесмен біля 25 тис дол., додати сюди витрати на комісію Сергія Надала, додати найманих АТОвців і виходить непоганий бізнес із захмарною рентабельністю.

Парк Загребелля – фото “Галас”

Напрошується запитання: Чому така потужна компанія готова йти на такі аморальні кроки задля отримання вигоди? Чому для відбілювання ім’я вкладаються значні кошти на рекламу, залучення атовців, експлуатується релігійна тематика??

Пояснення одночасно і сенсаційне і банально просте – з бізнесом не все так безхмарно, як видається на перший погляд!

І ось що ми відшукали та до яких висновків дійшли, аналізуючи діяльність Гуди:

– Частішають випадки запізнілих здач об’єктів, котрі будує компанія Креатор-Буд;

– останнім часом багато об’єктів, які позиціонують під маркою КреаторБуду не зареєстровані безпосередньо на підприємство або ж на Гуду особисто, що свідчить про те, що компанія не впевнена в своєму майбутньому;

– утримання та звички до дорогих елітних авто, катерів, елітної нерухомості за кордоном – стають все тяжчим фінансовим тягарем для «побожного» Ігоря Гуди;

– на сьогодні бізнес з очільником міста йде вже не так вдало як минулої каденції, оскільки авторитет і, відповідно, впливовість мера стає все меншою, а кримінальні справи не дають можливості вільно «мутити» темні справи із міською землею;

– кримінальні провадження, котрі опиняються в судах, витягують багато ресурсу; ще дорожче обходиться закриття кримінальних проваджень;

– утримання людей, котрі йдуть на порушення закону і моральних принципів постійно зростає, а громадський сектор, окремі депутати і тернополяни вцілому сьогодні активно протистоять зухвалому розкраданню міським головою земель в місті, створюють неабиякі проблеми для нечистих на руку будівельників, в тому числі, для Ігоря Гуди.

Породжені проблеми наштовхують на думку про неабиякі фінансові негаразди бізнесмена. З надійних джерел нам стало відомо, що пан Гуда має намір «погратися» у велику політику.

Ще раніше, за протекцією екс-голови Тернопільської ОДА часів першого пришестя Януковича М. Цимбалюка, Гуда шукав можливості очолити Тернопільську область. Цьому мали посприяти зв’язки Цимбалюка з людьми О. Турчинова. Але підлабузництво Гуди міністру МВС часів Януковича Захарченку не дозволили йому увійти в політику відразу після Революції Гідності. Одним з запасних аеродромів мала бути не остання посада в одному з Міністерств. Гуда навіть пробував «зачистити» інтернет-простір негативних статей про себе, але не всіх зумів купити.

Ігор Гуда з екс-міністром МВС Віталієм Захарченком

Останній рік молодий і самозакоханий будівельник живе та веде бізнес переважно в Києві, тим самим пробуючи сховатись від негативу та проблем, що виникають все більше і більше та щоб особисто уникати скандалів до виборів у Верховну Раду, де Ігор Богданович передбачливо зарезервував собі місце на одному з округів. Його вже не влаштовує покровительство Надала в окремо взятому Тернополі. Теперішні його «кришувальники» значно впливовіші, тому і «подоїти» їх можна по-дорослому.

Дякуючи все ще впливовому пану Цимбалюку, Ігор Богданович вже майже бачить себе у парламенті. Навряд чи це буде округ в Тернополі… Адже його дольовики, бачачи якість будівництва, точно не стануть його симпатиками. Крім того є розуміння, що незадоволеність людей і слава «ненадійного» шириться надто швидко в місті. Раніше розглядався один з округів на Тернопільщині. Найбільш імовірним мав стати «західний» округ, де зараз є депутатом ставленик Романа Заставного Тарас Юрик. Як депутат, він так і не зумів стати самостійною фігурою, тому Гуді найпростіше «відкупити» цей округ в пана Заставного. Молода команда Степана Барни, до якої зараховують Тараса Юрика, навіть не чинитиме жодного вагомого опору, враховуючи, що офіс Тернопільського БПП знаходиться в … приміщенні Гуди.

Ніщо не зупиняє пана Гуду на шляху до своєї мети. Він навіть вдався до піару на релігійному ґрунті, будуючи собі образ благодійника, котрий привозить в місто церковні реліквії. Задля медійних маніпуляцій він винайняв чи не найскандальнішого і найцинічнішого «політтехнолога» Юрія Фартушняка. Так, так, того самого Фартушняка, котрий обслуговує Надала. Цікаво, що коли до Гуди додому прийшли силовики, жоден зі священиків не став за захист побожного Ігоря, а сам той переховувався в Польщі, будучи попередженим про можливі «маски-шоу». До речі, про бізнес Гуди в Польщі теж ширяться чутки Тернополем. Люди кажуть, що будівництвом в чужій країні від легалізує кошти, виведені з України.

Фото “Газета Місто”

Ще одна цікава деталь: нещодавно на спільника Гуди Юрія Фартушняка було зареєстровано новий регіональний канал телебачення. Подейкують, що неофіційними співвласниками даного каналу є Надал, сам Гуда і Фартушняк. Чи не для тієї ж «високої» цілі (вибори у ВР) створено канал зомбування людей? Зрештою, чому частка мовлення телеканалу зазначається, у тому числі, як релігійна?

Проте, на нашу думку, Ігор Богданович не враховує основного. Його партнерство з Надалом топить його і так підмочену репутацію. Люди починають розуміти, хто є хто і чого вартує. Маніпуляції та обман з використанням тем АТО та навіть релігії не дають бажаного результату окрім добрих заробітків для піарників та ЗМІ, які «доять» замовника, граючи на його страхах та амбіціях. Все це наштовхує нас на думку, що довготривалі провальні комерційні та політичні інвестиції ведуть Ігоря Гуду шляхом горезвісного забудівника Зеновія Щепановського. У Тернополі можуть знову з’явитися тисячі ошуканих тернополян.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE