Politerno > Статті > Максакова назвала можливу наступну версію слідства у справі Вороненкова

Максакова назвала можливу наступну версію слідства у справі Вороненкова

 • 29 Червня, 2017
 • 1323 Переглядів
 • 0

З моменту вбивства коло “Прем’єр-паласу” в центрі Києва опального екс-депутата Державної Думи Росії Дениса Вороненкова, який заявлявся ГПУ як цінний свідок у справі про держзраду Віктора Януковича, пройшло три місяці. Якраз до цієї дати вдова покійного виступила із сенсаційною заявою. І фактично дезавуювала офіційно озвучену в Україні версію того, що сталося.

За словами Марії Максакова, її чоловіка ліквідували зовсім не за наказом президента Росії Володимира Путіна. І навіть не завербовані з числа наших співвітчизників агенти ФСБ. А представники кримінального угруповання з Дніпропетровської області, які займалися великими обнальними операціями. Правда, Максакова допустила, що таким чином бандити хотіли зробити приємне спецслужбам Росії, але з числа прямих організаторів їх, виходить, виключила.

Інформація про це у Максаковою може бути тільки від українських правоохоронних органів, які розслідують вбивство Вороненкова. А значить, слідство, м’яко кажучи, відхилилося від тієї лінії, яку озвучували офіційні особи починаючи з березня.

“Страна” з’ясувала у що трансформувалася головна версія гучного вбивства.

Що сказала Максакова

У свіжому коментарі телеканалу “Дождь” Марія Максакова заявила, що “Путіну не потрібно було це вбивство”.

І якщо в травні вона називала в якості замовника ім’я екс-керівника управління служби безпеки ФСБ Олега Феоктістова, то зараз вона сумнівається, що він особисто віддавав наказ на вбивство Вороненкова.

“Цей подарунок” йому піднесли кримінальні авторитети, вважає Максакова.

“Слід веде до російських кримінальних авторитетів, які “кришуються” ось тими самими людьми, про яких я говорю”, – стверджує Максакова.

На її думку, саме ці кримінальні авторитети вийшли на банду кілерів, які самі входили в велике угрупування обнальщіков в Дніпрі, має свої зв’язки з Москвою.

Дніпропетровський слід

З урахуванням біографій фігурантів справи стає зрозумілим, що мова йде про кілера екс-депутата Держдуми Павла Паршова і Ярослава Левенця, оголошеного в розшук незабаром після перестрілки біля “Прем’єр-паласу”.

І тут починається найцікавіше.

Раніше видання писало, що обидва цих громадянина з середини 2000-х засвітилися в реалізації великих афер, пов’язаних з переведенням у готівку грошових коштів в Дніпропетровській області. І ще в епоху Януковича знаходилися в щільній розробці у силових відомств. У трактуванні правоохоронців, чоловіки виступали “фунтами”, надаючи свої документи для реєстрації фіктивних підприємств. Крім того, і Паршов, і Левенець були кур’єрами обнальної ОПГ, що діяла з розмахом на території Дніпропетровської і Запорізької областей.

Згідно з розподілом ролей у її членів, ролі Левенця і Паршова в ній були хоч і не головуючі, але дуже важливі. Вони займалися транспортуванням і передачею тіньової готівки клієнтам конвертаційного центру. На чолі цієї піраміди дніпропетровської кримінальної групи, згідно з матеріалами судового реєстру, значився директор і засновник ТОВ ТПК “Укрпромінвест” Вадим Фалько.

За даними джерел “Страни” в силових структурах, це не цілком так. Фалько, як і ще один ділок Віктор Шмиголь виступали лише заступниками у ідеолога роботи потужного “конверта” – жителя Дніпра Віктора Курило.

Батьки-засновники дніпропетровського “конверта” і їх “діти”

За даними співрозмовників в ГПУ, ще з середини 2000-х Курило розгорнув активну діяльність в сфері обналу.

“Заявлялось про 73 виявлених його “мийки”, але насправді масштаб був набагато більшим”, – говорить екс-співробітник наглядового відомства.

За його словами, ще в 2011 році для Курило та його спільників настали важкі часи. “Сім’я” Януковича поставила перед собою завдання підім’яти весь ринок переведення в готівку під себе. І в рамках зачистки “партизанських” обнальних структур дніпропетровська група була розгромлена. Її перших осіб оголосили в розшук. З тих пір Курило, Фалько і Шмиголь перебралися до Москви. Де, за наявною інформацією, продовжують жити і сьогодні.

Дещо по-іншому склалася доля у їхніх підопічних “фунтів”. Левенець був заарештований, а Паршов перебував під слідством за “класичними” для податкових аферистів статтями КК – 205 і 212 і переховувався в Україні.

Претензії українських правоохоронців до дніпропетровських обнальщиків середньої руки вичерпалися незабаром після перемоги Євромайдану. Після лютого 2014 року на повну потужність запрацювали і конвертаційні структури Курило. За даними джерел в силових структурах, тепер його група носить статус не вузькорегіональної, а міжнародної. “Конверти” і “мийки”, як одна зі складових їхньої підсиленої ОПГ функціонують як в Україні, так і Росії.

Звідки в справі з’явився Курило

Цікаво, що версію про те, що вбивство Вороненкова пов’язано з бандою дніпропетровських обнальщіков, раніше висловлювали російські ЗМІ з посиланням на джерела в силових структурах.

Вони ж припускали, що ліквідацію міг замовити саме Віктор Курило.

Згідно з оперативними даними, колишній депутат Держдуми нібито займався в Москві тіньовими фінансовими операціями, допомагаючи своїм партнерам і друзям. Саме в цій сфері нібито і могли перетнутися інтереси міжнародного угруповання родом з Дніпра і Вороненкова. Що і закінчилося вбивством останнього силами колишніх “фунтів”, а нині – націоналістів Паршова і Левенця.

При цьому, за даними російських силовиків, Курило та Паршов нібито одружені на сестрах.

Таємничий гість “добробатовців”

Нагадаємо, що після Євромайдану Паршов та Левенець зустрілися в рядах батальйону “Донбас” в зоні АТО, отримали бойовий досвід.

21 березня 2017 року обидва “екс-фунта” прибули до Києва.

Як повідомляла “Страна”, в цей день Паршов та Левенець зняли квартиру в столиці. Спочатку вони домовилися з орендарем на три дні, а пізніше Левенець пояснив господареві житла, що вони залишаться на постій аж до 25 березня.

Пізніше слідство вилучить запис відеокамер в під’їзді будинку, де жили чоловіки. Вона зафіксувала, що в гості до двох “добробатовців” приходила ще одна людина. Чи вдалося її ідентифікувати, на даний момент невідомо.

Разом з цим в прокуратурі Києва запевнили, що цим гостем “павлоградских туристів” точно не є заарештований в червні за підозрою в співучасті організації вбивства Вороненкова Ярослав Тарасенко на прізвисько “Фізрук”.

На сьогоднішній день він – єдиний “живий” актив слідства в справі.

Кілер Паршов помер від пострілу охоронця екс-депутата Держдуми РФ.

Названий його спільником (а спочатку – і водієм) Левенець таємниче зник і був оголошений в розшук.

Тарасенка ж затримали в Павлограді через більш ніж два місяці після перестрілки в центрі Києва. Встановлено, що він точно був знайомий з колишніми “фунтами”. Але чи був він з ними в справі?

“Живий актив” слідства

У прокуратурі Києва кажуть, що мають на руках цілий ряд доказів причетності “Фізрука” до вбивства російського емігранта. Але більшість цих аргументів “в цілях слідства” засекречені.

З того, що було заявлено офіційно відомо лише, що саме “Фізрук” 23 березня нібито сидів за кермом червоного Daewoo Lanos, який і привіз Паршова до “Прем’єр-Паласу”.

На підтвердження цього до клопотання прокурора про арешт “Фізрука” додавалася довідка про характер переміщень Тарасенка в день вбивства Вороненкова. Яка, мовляв, підтверджує його присутність 23 березня в Києві.

Очевидно, що подібні відомості правоохоронці могли отримати тільки за допомогою аналізу даних телефонних з’єднань.

За словами спікера столичного наглядового відомства Надії Максимець, в момент скоєння вбивства Тарасенко очікував кілера в Києві.

При цьому, він був в курсі майбутнього злочину, а після ліквідації Вороненкова разом з подільниками планував втекти. Але після того, як в центрі столиці зав’язалася перестрілка, і Паршов був поранений, група розділилася. А “Фізрук” покинув місто сам.

Його цивільна дружина Надія Горянська причетність Ярослава до ліквідації екс-депутата Держдуми заперечує. Вона заявила “Страні”, що в день вбивства Вороненкова “Фізрук” не перебувала в столиці.

Чи так це насправді – встановить слідство.

6 липня Апеляційний суд Києва розгляне клопотання адвоката Тарасенко з вимогою зміни йому запобіжного заходу. Незважаючи на ряд процесуальних ляпів, допущених при його затриманні, в швидкий вихід на свободу Павлоградського активіста віриться насилу.

Про це говорить та впевненість, з якою “Фізрука” називають співучасником гучного вбивства.

Куди виведе “обнальний” слід?

Тим часом всі судові матеріали у справі про вбивство Дениса Вороненкова як і раніше відсутні в судовому реєстрі.

Слідчий, який веде цю справу, також утримався від коментарів. Мовчать і інші високопоставлені спікери силових відомств. Однак те, що “обнальну версію”, в якості пріоритетної, висловила вдова екс-депутата Держдуми, побічно свідчить про те, що до неї схиляються і українські правоохоронці.

Навряд чи Максакова зважилася б говорити про це на свій страх і ризик, не маючи підтвердження від слідства, якому, як вона сама не так давно заявила, повністю довіряє.

Втім, це не означає, що забудуть і про “руку Кремля”.

Зрештою, керівники “обнальної” ОПГ зараз живуть в Москві. І, напевно, з цього будуть зроблені відповідні висновки. З іншого боку, не можна виключати, що “обнальний” слід є хибним. І слідство просто ухопилось за найочевиднішу версію, виходячи з колишніх зв’язків кілера

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь