Politerno > Статті > Тернопільщина > “Пупс” і Палиця порішали. Як і для чого на Тернопільщині об’єдналися “Свобода” і клан Коломойського

“Пупс” і Палиця порішали. Як і для чого на Тернопільщині об’єдналися “Свобода” і клан Коломойського

  • 11 Грудня, 2020
  • 3821 Переглядів
  • 0

Використано фото з сайту “Тернополяни”

За результатами місцевих виборів, які відбулись 25 жовтня, до Тернопільської районної ради було обрано 13 депутатів від партії «Європейська солідарність», 12 депутатів від ВО «Свобода», 9 депутатів від партії «За майбутнє», по 5 депутатів від партій «Слуга народу»¸ «Батьківщина», «Голос» та «Радикальна партія Олега Ляшка»  – усього 54 депутати.

На виборах райради укрупненого Кременецького району перемогу здобула «Європейська Солідарність», представники якої отримали 8 мандатів. Партія «Слуга народу» завела у раду 7 депутатів. По 5 мандатів отримали «За Майбутнє», «Свобода», «Добрий Самарянин» і «Батьківщина», 4 – «Радикальна партія», 3 – «Голос».

Перемогу на виборах у Чортківському районі також здобула «Європейська Солідарність», яка отримала там 11 мандатів. 7 депутатів до ради завела «Довіра», по 6 – «За Майбутнє», «Слуга народу», «Батьківщина» і «Свобода», по 4 – «УГП», «Радикальна партія» і «Сила людей».

 

10 грудня завершився процес формування керівних органів районних рад в усіх трьох укрупнених районах. Коаліції у їхніх райрадах утворювалися за шаблоном, створеним в стінах Тернопільської обласної ради, коли, як ми і попереджали, фракції «Свобода», «За Майбутнє», «Слуга народу» і «Довіра» домовилися між собою і обрали головою обласної ради Михайла Головка. У Тернопільській райраді головою було обрано «свободівця» Віктора Козорога, в Кременецькій головою стала представниця президентської партії Світлана Кебалюк, а в Чортківській – «Довіри» Марія Чупрій.

Втім, твердження про те, що коаліція між «лебедем, раком і щукою» (а саме так її і можна охарактеризувати) створювалася в стінах Тернопільської облради – є вкрай сумнівним.

За нашими даними, погоджували співпрацю трьох партій «Свободи», «За Майбутнє» та «Слуги народу» далеко за її стінами. А саме, під час зустрічі голови партії «За Майбутнє», давнього партнера одіозного олігарха Ігоря Коломойського і його тезки Ігоря Палиці з сірим кардиналом партії «Свобода», правою рукою Олега Тягнибока і теж Ігорем – Кривецьким, відомим в політичних колах за прізвиськом «Пупс».

Як розповіли «Politerno» джерела наближені до процесів, підкилимні домовленості стали можливими через особисті близькі стосунки «Пупса» з Палицею, а їхнім ініціатором виступив саме соратник Коломойського, котрому потрібно було, що називається «кров з носа» відсторонити від процесів у ідеологічно базових для Петра Порошенка регіонах представників його політсили. З однієї сторони Палиця відіграв кейс своєї партії, завівши її у владу навіть там, де вона не показала вагомого результату. Іншою рукою, бізнесмен відпрацював кейс політичної сили, у якій його друг Коломойський має свій особистий інтерес через зв’язки з президентом. Тож, дарувавши «Слузі народу» представництво у керівництві Тернопільської обласної та трьох районних радах, команда дніпропетровського олігарха, де він втратив владу цілком і повністю, підіграла президенту і його партії на чужій для них Тернопільщині. Таким чином за Зеленського помстилися і особисто Степану Барні за «теплий» прийом президента у листопаді минулого року в стінах Тернопільської  ОДА.

«Свобода» ж від договорняка Кривецького з Палицею отримує повну владу на Тернопільщині, розширюючи свій вплив з обласного центру на весь край, де головними гравцями завжди вважалися партійці «Батьківщини» та «Європейської солідарності».

Отже, союз націоналістів з олігархічним кланом групи «Приват» відбувся і цей момент нам усім слід закарбувати у своїй пам’яті. Адже його довговічність ставиться під сумнів усіма без виключення оглядачами як в області, так і поза її межами – дуже вже неприроднім він виглядає зі сторони. А про нього дуже скоро спробують забути і це очевидно. Особливо після вчорашньої заяви соратника Тягнибока Олексія Кайди щодо знаку рівності між Порошенком та Зеленським, якого екснардеп назвав наслідком діяльності п’ятого президента. Наочний когнітивний дисонанс і політична шизофренія.

Поспілкувавшись із кількома досвідченими політиками, робимо висновок:  незабаром «шлюб за розрахунком», супроводжуючись гучними скандалами і взаємними звинуваченнями, затріщить по швам. Але зараз це нікого не цікавить, адже мезальянс влаштовувався завідомо на короткий термін, особливо в питанні трьох районних рад, котрі навряд чи проіснують передбачені законодавством 5 років. Упродовж реалізації реформи децентралізації, вони почнуть дублювати функції ОТГ, тож після внесення відповідних змін до Конституції, райради планують врешті достроково розпустити. Допоки цього не сталося, районні ради стають власниками і розпорядниками усього комунального майна колишніх 17-ти райрад області. Власне за це і ламаються списи, а про іміджеві втрати думати ніхто не збирається – не до того.

Читайте також: Сергій Надал почав скупку голосів. Чи не віддали Тернопіль Коломойському?

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE