Politerno > Статті > Тернопільщина > “Реальна альтернатива Надалу” чи Надал? Для чого Олексія Станька висунули кандидатом у мери Тернополя

“Реальна альтернатива Надалу” чи Надал? Для чого Олексія Станька висунули кандидатом у мери Тернополя

  • 14 Серпня, 2020
  • 5448 Переглядів
  • 0

Плакати з рекламою Сергія Надала замінюють на плакати Олексія Станька

У Тернополі знайшовся «народний мер». Принаймні у такій «обгортці» жителям Файного міста подали голову тернопільської організації руху «Хвиля» Олексія Станька політичні гравці, що стоять за його балотуванням на посаду мера Тернополя. Його білбордами з сміливим гаслом завішали усе місто. Люди обурюються: «А хто його оголосив народним? Який народ?». Відповідаємо – його ляльководи. Це усього лише політтехнології. Втім, політтехнологією є і саме його висування на міського голову. Запитаєте – чиєю політтехнологією? Про це у матеріалі.

Активіст, чи рекетир?

31 січня 2018 року прокуратура Тернопільської області затримала адвоката, у минулому працівника поліції, який разом з двома громадськими активістами вимагав у тернопільського підприємця 71 000 грн. Як стверджували слідчі Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, за ці гроші затримані обіцяли не перешкоджати у будівництві в обласному центрі кіоска. У випадку ненадання коштів підприємцю погрожували знищенням особистого майна. Затриманими виявились тернопільські активісти Олексій Станько та Михайло Іваненко.

Олексій Станько тоді очолював ГО «Ідея Нації» і кілька його однодумців та членів родини активно виступили на його захист.

На початку лютого того ж року прокуратура Тернопільської області зареєстровала ще 2 провадження за частиною 2 ст.189 КК України – вимагання із погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, пошкодження чи знищення майна потерпілого, або майна, що перебуває у його віданні чи під охороною, вчиненому за попередньою змовою групою осіб – стосовно трьох затриманих.

Самі активісти та їхні соратники заявляли про політичний тиск у виконанні правоохоронних органів.

17 квітня 2018 року Михайла Іваненка, голову Тернопільського осередку “Антикорупційний комітет Майдану” та громадської організації “Наш рідний Тернопіль”, випустили з-під варти за досить велику заставу – 1 мільйон гривень. Видання з орбіти міського голови Сергія Надала “Нова Тернопільська газета” зі співчуттям писало (цей ресурс досить активно висвітлював увесь перебіг справи Станька, – прим.), що в сім’ї Олексія таких грошей не було, а на поруки народного депутата Віктора Чумака його відпускати відмовилися. Та все ж через тиждень Олексій Станько опинився на свободі, хоч і під домашнім арештом. Справа про вимагання до цих пір розслідується і кінця-краю їй не видно.

Слід зазначити, що і до згаданої історії Іваненка та Станька в активістських колах сприймали неоднозначно. Після гучного затримання відношення громадськості кращим не стало. А от їхні шляхи розділилися.

Читайте також: Сміттєва афера десятиліття: фірма, яку у Малашівці завів Сергій Надал, масово приймає відходи з сусідніх областей

«Хвиля» підхопила Станька

Після звільнення із застінків Чортківського СІЗО Олексій Станько у відчай не впав і з поля зору політичної тусовки Тернополя не зник. Більше того, він опинився у політпроекті громадянський рух «Хвиля» згаданого вище колишнього нардепа, заступника генпрокурора, головного військового прокурора Віктора Чумака.

Перед цим, 3 квітня 2018 року, у Верховній Раді відбувся брифінг щодо «політичних переслідувань керівника тернопільського осередку ГО «Ідея нації» Олексія Станька». На брифінгу виступили народний депутат, лідер руху «Хвиля» Віктор Чумак, голова проводу ГО «Ідея нації» Остап Стахів, дружина Олексія Станька Наталія Станько, адвокат Михайло Магарський, журналіст інтернет-газети «Збудовано в Тернополі» Андрій Баула та керівник київського осередку ГО «Ідея Нації» Ольга Шкурдай.

Нардеп Чумак заявив, що дізнався від представників ГО «Ідея нації» з міста Тернополя про той випадок, коли влада використовує для боротьби з громадськими активістами правоохоронні органи.

Голова проводу ГО «Ідея нації» Остап Стахів розповів страшні історії про те, як громадського активіста Олексія Станька, батька двох дітей, викрали біля міської ради при журналістах. Як згодом вдалося з’ясувати його товаришам, це були представники прокуратури. До Олексія 32 години, нібито, не впускали адвоката. Після чого з’явилася незрозуміла підозра, що Олексію інкримінують вимагання коштів у колишнього працівника правоохоронних органів.

Одним словом, відтоді у Станька і Чумака зав’язалися партнерські стосунки, а згодом Олексій очолив рух відомого політика в Тернополі.

Читайте також: Демарш Надала. Чому мер Тернополя вирішив стати Бондаренком-2 і чим це для нього обернеться

Рекламні площадки Надала – для Станька

На початку липня цього року в інформаційному просторі Тернополя з’явилася ціла низка повідомлень про «першого кандидата» на посаду міського голови Тернополя. Одразу здивував і насторожив той факт, що повідомлення про висування від руху «Хвиля» на мера Олексія Станька «прогнали» на своїх «шпальтах» усі онлайн-видання, наближені до Сергія Надала.

«Відомий борець з корупцією Олексій Станько балотуватиметься на посаду міського голови Тернополя» – голосно анонсували похід Станька у мери видання, котрі є головними рупорами діяльності міського голови.

А згодом з’явилися і білборди – що нас збентежило більше за інформаційні сайти – на площадках, знову ж таки, Сергія Віталійовича. На місцях, де висіли борди «Свободи» з гаслами щодо захисту мови і Надалом у головній ролі, почала з’являтися політична реклама «народного мера» Олексія Станька.

Ми поцікавилися у представників різних політичних груп – що вони про це думають. Усі як один співбесідники стверджують – Станька висуває Надал. Про їхній подив щодо нового амплуа Олексія годі й згадувати.

Нещодавно виданню «Політерно» з власних джерел стало відомо, що багатолітній політтехнолог Сергія Надала заздалегідь домовився з Олексієм Станьком щодо співпраці на виборах. Звичайно, мова йде і про винагороду за старання. Завданням Станька повинно стати відтягування уваги виборця, який симпатизує громадським активістам і не підтримує чинного мера, на свою неоднозначну персону. Для цього він вступив у виборчу кампанію найпершим і запропонував усім іншим представникам громадськості об’єднатися. Напевно, мається на увазі об’єднання під його кандидатуру. У той же час, розуміючи, що на це ніхто не піде, з огляду на імідж Олексія, він може спокійно апелювати до… пасивності, не вміння домовлятися, амбіцій… своїх колег по електоральному полю, залишаючись у вигідному світлі.

Іншою ж місією «народного мера» може бути інформаційне торпедування під час кампанії справжніх опонентів Сергія Надала, якщо такі будуть. Він повнен стати таким собі «жириновським» місцевого розливу, устами якого влада говорить те, що їй самій говорити не комфортно. Наші слова підтверджують депутати від різних партій, як і сам досвід співпраці Олексія з мером-свободівцем.

Читайте також: Інтриги облради. “Батьківщина” проти грального бізнесу, а перебіжчики та “ЄС” за Зеленьского і Труша

«Реальна альтернатива Надалу»

Та головним козирем ляльководів Олексія Станька в питанні його балотування є «прозорий натяк», нагадування про багаж кримінальних справ проти нього, адже нічим значним, окрім гучної кримінальної справи, він тернополянам не запам’ятався.

Після Революції Гідності українці могли спостерігати за певною дискредитацію самого поняття – громадська активність. Не раз ми ставали свідками більш гучних кримінальних справ проти активістів, ніж історія нашого героя. Суми, у вимаганні яких звинувачували представників громадськості, сягали сотень тисяч доларів. Жертвами таких аферистів ставали здебільшого підприємці, яким обіцяли «кришування» від акцій протесту й інших деструктивних дій, що можуть завдати шкоди бізнесу. Як правило, бізнес і так мав проблеми із законністю, чим і користалися нечисті на руку «майданівці».

Дискутуючи на тему осінніх виборів міського голови, серед тернополян часто лунають тези: «А яку альтернативу Надалу ви пропонуєте?», «Так, він краде – але щось і робить. А кого ви пропонуєте замість нього?» або «Надал не святий. Але більше нікого немає». Такі розмови чути на вулицях Тернополя, про це ж пишуть жителі Файного міста у Фейсбуці.

Гасло з білбордів Станька «Реальна альтернатива Надалу» – неначе насмішка його справжніх творців: таку альтернативу багатолітньому міському голові Тернополя ви хочете? Режисери цього спектаклю завчасно пропонують тернополянам свою, підготовлену альтернативу – маловідомого громадського активіста з кримінальним шлейфом. Це маніпуляція, гра поміченими картами, наперстки – називайте, як завгодно. Але це не альтернатива Надалу – це і є Надал.

Редактор Politerno Андрій Щесняк

Читайте також: Три слона влади Сергія Надала. Чи витягнуть вони його на третій мерський термін

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE