Politerno > Тернопільщина > Сиротюк – кошти, передбачені на будівництво ГЕС, слід вкласти у розвиток прилеглих територій

Сиротюк – кошти, передбачені на будівництво ГЕС, слід вкласти у розвиток прилеглих територій

  • Березень 6, 2017
  • 468 Переглядів
  • 0

На черговії сесії Тернопільської обласної ради голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській облраді Олег Сиротюк вніс свої пропозиції до проекту рішення про заборону будівництва каскаду ГЕС на Дністрі.

– Вважаю, що фактично у кожному виступі сьогодні звучить теза про те, що «нас не чують» або «нас ігнорують». Насправді, більше ніж рік це питання, яке піднімається стосовно будівництва каскаду ГЕС на Дністрі, дійсно так і проходить.

Адже незважаючи на те, що рік тому обласна рада прийняла необхідне рішення про заборону будівництва, опираючись на думку громадськості, думку екологів та думку туристів, Верховна Рада України із Кабміном не припиняють роботи по підготовці до даного питання. Так, 21 грудня 2016 року в Держбюджеті на 2017 рік було виділено першої суму – 155 мільйонів гривень на техніко-економічне обгрунтування проекту. Це фактично відкриває процес будівництва каскаду ГЕС, – наголосив Олег Сиротюк.

Депутат зазначив, що в ВРУ є представники із Тернопільщини, однак, лише один з них – Михайло Головко голосував проти виділення коштів на зведення каскаду ГЕС.

Олег Сиротюк запропонував внести у звернення таке доповнення:

– Ми, депутати Тернопільської обласної ради, враховуючи звернення громадськості, територіальних громад області, звертаємось до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України внести необхідні зміни в Державний бюджет на 2017 рік в частині виділення 155 мільйонів гривень на підготовку до будівництва каскаду ГЕС та скерувати ці кошти на соціально-економічний розвиток Тернопільської області, а саме: на ті території, де пропонували фактично підтопити чи затопити населені пункти.

Поділитися: