Politerno > Тернопільщина > Дністер “Арівідерчі!”. “Укргідроенерго” будуватиме каскад ГЕС на річці – Василів

Дністер “Арівідерчі!”. “Укргідроенерго” будуватиме каскад ГЕС на річці – Василів

  • 6 Лютого, 2018
  • 2364 Переглядів
  • 0

“Укргідроенерго” будуватиме каскад ГЕС на Дністрі, попри всі протести громад, попри всі застереження екологічних організацій і, навіть, попри звернення жителів Молдови, які теж відчують після зниження рівня річки брак питної води.

Про це пише на своїй сторінці у Facebook голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів.

“Можете сказати Дністру “Арівідерчі!”. Ніщо не може зупинити бариг від розпилу мільярдів гривень на будівництві електростанцій”, – так розпочинає свій допис активіст.

За його словами, гендиректор Укргідроенерго Сирота на днях впевнено розповідав ведучим 112 каналу, що до 2026 року їхня компанія побудує ГЕС на Дністрі і в Каневі. Мовляв, це їм офіційно дозволив Кабінет Міністрів згідно програми розвитку енергетики.

“Словом, вітаю, браття і сестри, купу сіл на півдні Тернопільської області підуть під воду. Та їхнє горе не буде марним, адже завдяки ГЕС гарненько наб’ють собі кишені десятки чиновників і чиновничків – “пиріг” з 20 мільярдів (які підуть тільки на проект станцій) ділиться на багато щедрих шматочків. І, важливо, зароблять не лише якісь там київські кабінетні щурі, яким завжди було пофіг на жителів такої маленької області як Тернопільська. Ні, за знищення Дністра можна буде низько вклонитися і місцевим баригам”, – стверджує Василів.

За його даними, головними лобістами будівництва ГЕС є брати Барни та Іван Крисак, заступник голови ОДА. Після протестів громади проти знищення Дністра в ТОДА створена комісія, яка мала б детально вивчати всі ризики від будівництва ГЕС, дослухатися до думки мешканців області.

“Натомість її амбасадор з “Укргідроенерго” Крисак возив нас в Новодністровськ, а потім розказував направо і наліво, як добре живеться людям біля греблі. Цікаво, звідки взялося в Івана Богдановича таке щире захоплення ідеєю знищити одну з найбільших річок країни, погубити екосистему Дністровського каньйону та позбавити сотні тисяч людей нормальної питної води?”, – запитується автомайданівець.

“Коли Тернопільська обласна рада проголосувала за заборону будівництва ГЕС на Дністрі в межах області, колеги- бариги спробували обійти рішення. Так, чи будувати електростанцію на річці тепер будуть вирішувати ради сіл, розташованих біля місць можливого зведення ГЕС. А їх, я вам гарантую, чиновнички трошки більшого калібру фінансово “простимулюють”. Пи,Си. Дай Боже щоб я помилявся…”, – резюмує Василів.

Читайте також: Врятувати не можна знищити: думки експертів щодо будівництва ГАЕС на Дністрі

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE