Politerno > Україна і світ > На саміті YES Порошенко заявив, що Антикорупційний суд є хіба в Уганді та Кенії (Відео)

На саміті YES Порошенко заявив, що Антикорупційний суд є хіба в Уганді та Кенії (Відео)

  • 17 Вересня, 2017
  • 1375 Переглядів
  • 0

Вони – за антикорупційний суд в Україні. Президент України – проти

Центр протидії корупції привів на своїй сторінці у Facebook численні цитати провідних західних політиків і відомих українських громадських діячів, в яких вони виступають за створення в Україні антикорупційного суду, проти чого активно виступає український президент Порошенко.

Виступаючи на саміті YES Петро Порошенко заявив, що Антикорупційний суд є хіба в Уганді та Кенії

Посол США в Україні Марі Йованович: Ми виділяємо одну важливу реформу – заснування антикорупційного суду України.

Голова Представництва ЄС в Україні Х’юг Мінгареллі: Треба посилити ефективність новостворених органів і якнайшвидше створити антикорупційний суд.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон: Ми обговорили важливість впровадження антикорупційних реформ, зокрема… створення антикорупційного суду.

Перший заступник голови МВФ Девід Ліптон: Створення антикорупційного суду є важливим наступним кроком. Ми закликаємо уряд зробити цей крок.

Депутат Європарламенту Ребекка Хармс: Антикорупційний суд унеможливить вибіркове правосуддя і забезпечить прозорість

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс: Важливо створити Спеціалізований антикорупційний суд у найкоротші терміни.

Екс-держсекретар США Джон Керрі: У нас кожен суд – антикорупційний. І спецпрокурор зараз розслідує справу щодо президента.

Директор TI Хосе Угас: В короткій перспективі можна запустити антикорупційний суд, який спеціалізується саме на антикорупційних справах. Ефективність його роботи доведена відразу у декількох країнах.

Іспанський прокурор Карлос Кастресана: Реформу судів можна провести, утворивши спеціальний антикорупційний суд.

Святослав Вакарчук, Патріарх Філарет, Архієпископ Святослав, Ада Роговцева, Сергій Жадан: Наполягаємо на терміновому створенні повноцінної системи незалежних антикорупційних судів.

Як повідомлялося, у п’ятницю на міжнародному форумі YES президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду ще може зачекати, на що отримав заперечення колишнього держсекратаря Джіма Керрі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час форумуї теж заявив, що не має значення, чи буде створено Антикорупційний суд чи палату, головне, щоб цей орган був незалежний і створився швидко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко теж заявив, що Антикорупційний суд будуть “створювати політики” і  працюватиме він лише на НАБУ.

Раніше Верховна Рада намагалася ухвалити законопроект про створення Вищого антикорупційного суду в Україні, але щодо нього в парламенті виникли суперечки.

Зараз на експертизі Венеціанської комісії знаходяться законопроекти про створення в Україні антикорупційного суду та про створення спеціалізованої антикорупційної палати при існуючому Верховному Суді.

Зокрема, комітет Верховної Ради з питань правосуддя і правової політики звернувся з проханням до спікера парламенту Андрія Парубія повернути законопроект №6011 про створення Вищого антикорупційного суду.

Водночас у Європі кажуть, що Україні потрібен саме антикорупційний суд. Міжнародна організація Transparency Іntеrnаtіоnаl вважає, що антикорупційна палата при існуючому суді не зможе замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.

Згодом представник ЄС пояснив, що Юнкер виступає за створення необхідних органів для боротьби з корупцією в Україні і не заперечував створення окремого Антикорупційного суду, підтримавши спеціальну антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Посол США в Україні Йованович у травні заявила, що США працюють з усіма учасниками формування Верховного суду. Окремо Штати виділяють одну важливу реформу – основу антикорупційного суду в Україн.

У Міжнародному валютному фонді переконані, що Україні потрібен антикорупційний суд. Про це повідомив в інтерв’ю ЕП заступник голови МВФ Девід Ліптон.

Нардеп Мустафа Найєм сьогодні назвав слова Порошенка щодо Антикоррупційного суду “пекельною маніпуляцією”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE