Politerno > Україна і світ > Особливий статус для Донбасу загрожує розвалом України, – Оксана Сироїд (Відео)

Особливий статус для Донбасу загрожує розвалом України, – Оксана Сироїд (Відео)

  • 9 Жовтня, 2017
  • 1246 Переглядів
  • 0

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд вважає, що введення особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областях означатиме розвал України.

Про це вона сказала під час круглого столу в Інституті Горшеніна, коментуючи голосування за законопроекти №7163 і №7164, яке пройшло 6 жовтня, повідомляє LB.ua.

“Для України він нічого доброго не означає, тому що фактично його запуск, або набуття чинності, або взагалі впровадження всіх наявних у законопроекті інструментів призведе неминуче до розвалу України. Подобається це комусь чи ні, але це факт.

Про це, наприклад, відверто говорить американська розвідка. Голова американської розвідки, виступаючи в Конгресі чітко сказав, що виконання політичної частини Мінських угод фактично дозволить Кремлю без єдиного пострілу контролювати всю політику в Україні – і внутрішню, і зовнішню.

Території з таким статусом зможуть контролювати в Україні все. І це правда”, – впевнена Сироїд.

Також вона розкритикувала законопроект, що визначає статус окупованих територій на Донбасі.

“Як автор проекту закону про тимчасово окуповані території, який ми зареєстрували два роки тому, можу сказати, що [в президентському законопроекті] немає ніяких наслідків, які мав би ввести законопроект про визнання статусу тимчасово окупованих територій. Для чого потрібно визнавати їх? Не для декларацій, а для того, щоб постраждалі від окупації українці могли себе захистити. Щоб солдатів, які воювали три роки, ми могли захистити, тому що вони себе захистити не можуть. І щоб, якщо не ми, то наступні покоління, мали документ, на який вони зможуть послатися, щоб очікувати відповідальності Росії за цю агресію і окупацію”, – сказала вона.

На її думку, в президентському законопроекті не вистачає дати початку окупації, процедури визнання території окупованою, умов визнання територій деокупованими, обмеження торгівлі й інших речей.

“Якщо цього всього немає, отже, це чергова мімікрія для того, щоб не приймати цього рішення. Друге – це ухилення від відповідальності за те, що президент упродовж трьох років не приймав рішень, які повинен був прийняти”, – сказала Сироїд.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE