Politerno > Україна і світ > Україна має зняти напругу навколо мовного питання освітнього закону, – Маломуж (Відео)

Україна має зняти напругу навколо мовного питання освітнього закону, – Маломуж (Відео)

  • Жовтень 13, 2017
  • 264 Переглядів
  • 0

Освітній закон України викликав серйозні дискусії в Європі. Саме тому президент та урядовці на державному рівні мають заявити, що подібні питання будуть вирішуватися з толерантністю до всіх нацменшин.

Таку думку висловив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж на телеканалі ZIK.

“На державному рівні Україна повинна зняти напругу навколо ситуації на Закарпатті. Саме тому потрібно глибоко продумати і мовну, і освітню політику, щоб закон міг забезпечити права і українців, і угорців, і румун та інших учасників, але звісно з пріоритетом української мови”, – наголосив Маломуж.

Експерт додає, що освітній закон України викликав серйозні дискусії в Європі, адже вже розглядається на рівні Ради Європи.

“Україна має знайти механізми як зняти напругу на міжнародному рівні. Керівники України, зокрема президент та урядовці, на державному рівні мають заявити, що проблеми немає, а подібні питання будуть вирішуватися з толерантністю до всіх нацменшин. Такий меседж потрібен і для українців, щоб засвідчити про державну політику країни, і для колег з-за кордону”, – певен екс-голова зовнішньої розвідки.

Також Маломуж зауважив, що Україна зробила дуже правильний контрхід у відповідь на дії влади Угорщини, яка відкрито проводить мадяризацію Закарпаття.

“На противагу угорцям, які підтримують свою мову в Україні, три місяці тому ми створили кафедру української мови в Угорщині. Угорці це прийняли добре, відтак подібна модель співпраці є гарним прикладом”, – підкреслив Микола Маломуж.

Поділитися: