Politerno > Тернопільщина > ЦВК два роки блокує створення Товстенької ОТГ – за цей час у Свидові передумали об’єднуватись (Відео)

ЦВК два роки блокує створення Товстенької ОТГ – за цей час у Свидові передумали об’єднуватись (Відео)

  • 27 Жовтня, 2017
  • 2007 Переглядів
  • 0

На сьогодні Тернопільщина – лідер за кількістю створених громад в Україні, втім після виборів, що відбудуться цієї неділі – свою першість область втратить. 29 жовтня ради та голів обиратимуть у 4 ОТГ. Втриматись на лідерських позиціях Тернопільщина могла б сформувавши ще одну – Товстенську громаду, та  ЦВК вже другий рік відмовляє Товстому у проведенні виборів.

Товстенська громада  – могла б стати найбільшою на Тернопільщині. Ще у 2015 році 17 сільcьких рад із населенням майже 20 тисяч осіб вирішили об’єднатись у  Товстенську селищну ОТГ. Її межі розташувалися на території двох суміжних районів, через це у тому ж  2015  ЦВК вперше не допустила громаду на вибори. Аргумент – відсутність законодавчої бази, що дозволяла б змінювати межі районів.

На думку експертів ЦВК взяла на себе завеликі повноваження, тобто вона фактично почала трактувати питання формування ОТГ. Та Верховна Рада пішла на поступки і прийняла закон, який дозволив змінювати межі районів.

Примітка: Рішення ЦВК прийняте всупереч змінам до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та роз’ясненню Комітету Верховної Ради. Десятки громад по всій Україні отримали відмови від ЦВК з цієї ж причини.

Роз’яснення КВР:

[spoiler]Підтвердженням неправомірності дій ЦВК є одноголосно прийняте 8 вересня 2016 року роз’яснення Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в частині визначення строків здійснення окремих етапів об’єднання, яким зазначено, що «…. з метою упередження дискредитації  процесу децентралізації, реформування місцевого самоврядування та надання можливості жителям сіл, селищ, міст обрати сільські, селищні, міські ради новоутворених об’єднаних  територіальних громад та відповідних голів і сформувати інші органи місцевого самоврядування, Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування дійшов висновку, що законодавство України не містить правових підстав для не призначення Центральною виборчою комісією перших виборів сільських, селищних, міських рад об’єднаної територіальної громади та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів:

– у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об’єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району;

– у разі добровільного об’єднання територіальної громади міста обласного значення із територіальними  громадами  інших  сіл,  селищ, міст без внесення змін до меж відповідних районів.

[/spoiler]

Більше року в громаді чекали на прийняття відповідного законопроекту, і коли застережень щодо старту виборчого процесу у Товстому не було, ЦВК знову оприлюднила постанову, у якій не дозволила проводити вибори в Товстенській ОТГ. http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=43362

Ще тоді у 2015 році за рішення про об’єднання в Товстенську територіальну громаду проголосували депутати 17 сільських рад, серед них і Свидівська. Об’єднуватися селу Свидова пропонували або із Товстем або – сусідньою Нагірянкою.

Відтоді минуло два роки, рішення Свидівської сільради про об’єднання у Товстенську селещну громаду із центром у Товстому – досі чинне. Але Свидівська сільрада діє, як і діяла, за власними рішеннями і власним бюджетом. Змінилося лише одне – мешканці села, голова та депутати передумали. Тепер більшість – категорично проти об’єднання з Товстенською ОТГ.

Своє бажання призупинити процес входження в громаду оформили документально. Рішення направили ЦВК. Однак відповіді не було, тому вже в 2017 вчинили радикальніше – скасували рішення про об’єднання, прийняте два роки тому.  Висновок  з проханням не включати село у виборчий процес знову направили у ЦВК.  Аргумент – Свидівська сільрада є самодостатньою та спроможна діяти самостійно. Подібні документи про скасування рішення до ЦВК надіслали ще кілька сільрад Товстенської громади.

Ці документи стали підставою для Центральної виборчої комісії вдруге відмовити Товстенській громаді у проведенні виборів. В Тернопільській облдержадміністрації пояснюють – рішення ЦВК незаконне. Посилаються на висновок Конституційного суду, де зазначено, що (цитата) рішення органу місцевого самоврядування є актом одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання та не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v007p710-09

Іван Проданик , голова Товстенської селищної ради:

“Рішення про відмову сільської ради і вихід їх з  громади має бути тільки в судовому порядку, наданий час таких рішень в ЦВК, до нас, в ОДА не поступало”.

Олег Валов, заступник голови облдержадміністрації:

“Дуже прикро, що саме такі громади ЦВК не пускає на вибори, ми вважаємо, що це не правильно і протизаконно. За два роки Товстенська громада могла б отримати близько 30 мільйонів гривень державної субвенції на розвиток. Чи не кожен житель селеща знає, що вони втратили. Це 30 мільйонів ми втрачаємо, я не можу зрозуміти, хто винен. Вже два роки ми вболіваємо за те, щоб в нас відбулися вибори, наша школа б стала опорною, ми б отримали мультимедійні дошки, комп’ютери”.

Третю відмову ЦВК- планують оскаржувати у суді. Бо що робити коли люди вирішили стати частиною громади, депутати проголосували, а потім передумали? – питання відкрите. Наразі ж керівники думають, як виключити зі складу громади кілька сіл, адже закону про добровільний вихід з ОТГ немає.

Іван Проданик, голова Товстенської селищної ради:

“Закон є про входження в громаду через рішення сесії, а виходу з громади нема такого закону, тільки через судове рішення, а судового рішення нема і що робити?”.

Джерело: ТТБ

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE